« بسم الله الرحمن الرحیم »
آدرس صفحه :>>>قدرت توجه به نعمت‌ها

قدرت توجه به نعمت‌ها ۵/۵ (۱۰)

۱۳۹۷/۶/۳ ۲:۳۳:۰۶جمعه ۲۲ تیر۱۳۹۷|آموزش‌های همگانی|۱۹ نظر
 • قدرت توجه به نعمتها

سلام بر تعالی‌جویان عزیز

در کتاب قرآن کریم که نظام‌نامه متعالی و سالم زیستن است،  بیتوجهی به نعمت‌ها و رحمت‌های الهی از مصادیق کفر  بر شمرده شده است. و در نقطه مقابل آن توجه به نعمت‎ها و استفاده  و قدردانی از آنها از  مصادیق شکرگزاری نام برده شده است.

بارها در موضوعات آموزشی مجموعه مهندسی تحول بیان نموده‌ایم که کفر نسبت به نعمت‌ها باعث کاهش و از بین رفتن فرصتها و نعمتها می‌شود و در نقطه مقابل توجه و شکرگزاری نعمت‌ها، باعث تداوم، ازدیاد و توسعه آنها برای ما می‌شود.

 

در این فیلم آموزشی، به طور ساده و  ملموسی  در مورد مفهوم شکر و کفر  و اثرات و  کاربردهای آنها در زندگی روزمره و کسب‌و‌کار و تجارت برای شما صحبت نموده‌ام و مثالها و توضیحات خیلی خوب و جذابی را برایتان ارائه نموده‌ام. حتما این فیلم آموزشی را مشاهده بنمایید.

لازم به ذکر است که این برنامه شامل یک فیلم ۴۶دقیقه‌ای هست که به صورت رایگان  برای همه افرادی که عضو سایت مهندسی تحول شده باشند در دسترس قرار دارد. برای دیدن فیلم موجود در این مطلب می‌توانید به پایین متن مراجعه کرده، در صورتی که عضو سایت هستید، لاگین نموده تا  فیلم مربوطه برایتان نمایش داده بشود. در صورتی هم که عضو سایت نیستید به راحتی می‌توانید اقدام به ثبت نام نموده  و بعد از چند مرحله کوتاه عضو شده و با نام کاربریتان لاگین نموده و فیلم را مشاهده بنمایید

 

بسیاری از مواقع ما به دلایل مختلفی مثل درگیری در امور روزمره، تمرکز بر حل مسائل و چالش‌های زندگی،  تمرکز بر هدف و مقصدی خاص و گاهی هم تنها به دلیل بی‌توجهی‌های ناآگاهانه و یا عامدانه  نسبت به نعمت‌های ارزشمند پیرامون‌مان غافل می‌شویم. و همانطور که در دوره‌های مهندسی تحول بیان کرده‌ایم ناآگاهی برابر است با جبر و محدودیت!

وقتی ما نسبت به نعمت‎های ارزشمند پیرامون‌مان آگاه و هوشیار نمی‎شویم، به احتمال زیاد از آنها استفاده هم نمی‌کنیم. مثلا وقتی به نعمتی مثل اینترنت و تکنولوژی بی‌توجهی می‌کنیم و خیلی دیر با آن هماهنگ می‌شویم قطعا افراد هوشیارتر و شاکرتر از ما از این نعمت و فرصتهای ثروت‌آفرینی موجود در آن به نفع خودشان استفاده می‌کنند. و برای زندگی و کسب و کارشان با استفاده زیاد و به موقع از این نعمت کلی آسانی و سرعت و جذابیت ایجاد می‌نمایند.

 

یا مثلا تصور کنید دوست و یا شریک تجاری  خوبی در اطرافمان هست که فردی شاد و مهربان و قدرتمند  است و ما  به هر دلیلی از وجودش غافل هستیم، لذا همین ناآگاهی و بی‌توجهی باعث می‌شود از انرزی مثبت و شادی  و قدرت نفوذ و تاثیرگذاری که می‌توانیم از او دریافت کنیم محروم بمانیم.

برای یک مثال دیگر یک مرکز تفریحی را در نظر بگیرید که در شهر و یا کشورمان وجود داره اما ما به دلیل بی‎توجهی و مقاومت، ترس، خجالت و …  با آن کاری نداریم همین باعث می‌شود هرگز سراغ آن نرویم و ازش استفاده نکنیم . همین عدم استفاده از نعمت‌های ارزشمند پیرامون‌مان نوعی کفر و عدم شکرگزاری است که باعث کم رونق شدن این مراکز تفریحی یا ناامید شدن آن دوست و فرد شاد و محروم شدن ما از  چنین نعمت‌های ارزشمندی خواهد شد.

 

در این فیلم توضیح خواهم داد که بسیاری از کارآفرینان و ثروت‌آفرینان در حقیقت به نوعی انسان‌های شاکری هستند که در اثر توجه شاکرانه و به موقع به نعمتهای ارزشمند پیرامون‌شان می‌توانند از این نعمت‌ها و فرصتها برای ثروت‌آفرینی و خلاقیتهای سودآور به نقع خودشان بهره ببرند.

یکی از دلایل عدم پیشرفت  اقتصادی کشورهای جهان سوم، بی‌توجهی زیاد آنها به نعمت‌های پیرامونشان است. در کشورهای توسعه یافته یکی از دلایل رونق اقتصادی استفاده به موقع و زیاد آنها از نعمتهای پیرامونشان است. در صورتی که در کشور خودمان شاهد کم‌توجهی و گاها بی‌توجهی زیادی به نعمت‌های پیرامون هستیم. یادمان باشه که برآیند رفتارهای مردم یک جامعه قطعا توسط خداوند که شعوربرتر شنوا و بینای عالم هست اسکن شده و در وضعیت مردم آن جامعه بازتاب پیدا خواهد کرد.

وقتی مردم یک جامعه به نعمتهای پیرامون‌شان توجه می‌کنند و برای استفاده از آنها وقت، انرژی، شوق و هزینه اختصاص می‌دهند قطعا بازتاب چنین عملکردی توسعه و افزایش نعمتها از سمت خداوند خواهد شد. توجه به نعمتها پیام فراوانی را برای شعوربرتر ارسال خواهد کرد.  در عین حال توجه به نعمتها و استفاده به اندازه از آنها باعث تقویت عزت نفس شده و احساس و تصویر لیاقت را درون انسان افزایش می‌دهد و همین تغییر افکار و احساسات نتایج آشکارسازی تعالی‌بخشی در زندگی انسان در بر خواهد داشت.

 

در این فیلم از سری برنامه‌های آموزش‌های همگانی در مورد اهمیت و قدرت توجه به نعمت‌ها و آثار و فواید آن در زندگی و کسب و کار برای شما دوستان صحبت نموده‌ام. فیلم بسیار ارزشمند و قدرتمندی هست و برای تمامی کسانی که به دنبال ثروت‌آفرینی، کارآفرینی و استفاده حداکثری از فرصتهای مادی و معنوی  در زندگی‌شان هستند بسیار موثر خواهد بود.

 

این مطلب شامل یک فیلم آموزشی می‌باشد که برای نمایش آن لازم است که عضو سایت بوده و لاگین بنمایید.

اگر عضو سایت هستید، برای ورود به سایت روی لینک مقابل ( لاگین نمودن ) کلیک بنمایید.

در صورتی که عضو سایت نیستید، هم اکنون با کلیک روی لینک مقابل برای ثبت‌نام  اقدام کنید

خوشحال میشویم که نظرات، بازخوردها، گشایش‌ها، تجربهها و یا سوالات و ابهامات‌تان را از طریق فرم درج نظر در زیر همین مطلب با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در ضمن این مطلب  از بخش‌های عمومی سایت بوده و متن مطلب و مشارکت‌های درج شده در آن قابل مشاهده برای عموم بازدیدکنندگان می‌باشد

خوشحال می‌شویم از طریق گزینه‌های زیر، امتیازتان راجع به مطلب یا محصول فوق را بدانیم

۱ ۲ ۳ ۴ ۵

۱۹ نظر برای این مطلب تا الان درج شده است

« فرم درج نظر »

 1. معصومه آوریده ۱ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۵ ب٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 646 دیدگاه
  معصومه آوریده
  ۱+
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خدا رو شکر می کنم که ۳ بار این فیلم رو دیدم و هر بار برام مفیدتر از قبل بود.

  مرسی به خاطر نکات بسیار مهمی که بیان نموده اید. فیلم به ظاهر خیلی ساده است. با زبانی ساده بیان شده است به طوری که وقتی برای اولین بار دیدم، برام ساده بود. اما برای بار دوم و سوم دیدم که نکات خیلی مهم و قابل توجهی دارد. نکاتی که باید بارها و بارها یاد آوری کنم.

  با تشکر ….

  پاسخ به نظر فوق
 2. خاطره سادات علیشاهی ۳۱ تیر ۱۳۹۷ در ۰:۰۵ ق٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 717 دیدگاه
  خاطره سادات علیشاهی
  ۱+

  سلااااااااااام استاد عزیز
  خدا رو شکر می کنم که این توفیق را داشتم که برای بار دوم این فیلم خیلی خیلی زیبا و خیلی خیلی جذاب رو مشاهده کنم و نت برداری نمایم .
  ممنونم از کلام خیلی نافذتون که باعث میشه بسیاری از چیزهای سخت در ذهن ما آسون بشه
  خدا رو شکر می کنم به خاطر اینکه از جمله افرادی بودم که به واسطه این فیلم خیلی خوب هوشیار تر شدم
  ما مشتاقیم ذهن شاکرانه و نعمت بین داشته باشیم برای کسب ثروت و موفقیت بیشتر و جذب افراد شاکر و قدردان برای تحق اهداف مختلف در زندگی مون
  انشاالله که خداوند ذهن نعمت بین مان را قویتر نمایند
  البته تصدیق کننده نعمتهایی هستم که تاکنون به واسطه تکنیک ها و توجهات بیشتر توانسته ام اونها رو جذب نمایم .انشاالله که خداوند بهشون برکت بدهد.

  پاسخ به نظر فوق
 3. لیلی معارفی ۲۹ تیر ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۶ ق٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 498 دیدگاه
  لیلی معارفی
  ۲+
  موضوع نظر : شکرگزاری واکنشی

  سلام و درود استاد عزیز و گرانقدر
  از دیدن این فیلم هم بسیار به شعف آمدم هم بسیار گریه کردم. هم انذار بود و هم بشارت. انذار از ناسپاسی های گذشته و حال؛ و بشارت به خاطر سپاسگزاری هایی که بوده است و هست و ان شاء الله خواهد بود و به لطف زحمت و رحمت تهیه این فیلم و آگاهی هایی که از این راه به ما منتقل کردید بیشتر هم خواهد بود.
  احساس کردم باید خیلی خیلی دید و ذهنم را بسط دهم و از خداوند بخواهم که در آن نور و روشنی جاری کند تا نعمت ها و فرصت هایی را رصد کند و ببیند که منجر به خیر آشکارتر و زودهنگام تر برای خودم و جامعه ام باشد.
  بسیار متشکرم از ذهن نوربین و نعمت بین و شکرگزار شما که قطعا اگر این گونه نبود این مفاهیم هم به ما انقدر صاف و شفاف منتقل نمی شد.
  متشکرم که با این فیلم و زاویه دید و فضایی که در ماشین برای تهیه آن در نظر گرفتید ما را هم با خود همسفر کردید. سراسر فیلم احساس می کردم از همراهان شما در سفرتان هستم و خیلی نزدیک و صمیمانه دارید این صحبت ها را می کنید.
  همچنین از همسفر خوب و ساکت و صامت شما -پنی خانم- متشکرم که سراسر راه روی صندلی پشت توی سبدش بود تا شما این صحبت ها را بفرمایید. خیلی ممنون که سبدش را با بندی محکم کرده بودید که نیفتد و سلامتی و آرامشش حفظ شود.
  فکر می کنم ایده خوبی باشد برای کسانی که حیوانی خانگی دارند و می خواهند او را با ماشین جا به جا کنند.
  ازتون متشکرم و دوستتان دارم.

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۳۰ تیر ۱۳۹۷ در ۳:۱۴ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۱+

   سلام خانم معارفی گرامی
   از توجه شما به این فیلم و باخورد خوب و پراحساستون متشکرم
   امیدوارم با تکرار مشاهده آن و مرور نکات مهم آن بتوانید در عمل توجه قدرشناسانه و شاکرانه‌تری به نعمتها و فرصتها داشته باشید.

  • خاطره سادات علیشاهی ۳۱ تیر ۱۳۹۷ در ۰:۱۰ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 717 دیدگاه
   خاطره سادات علیشاهی
   ۱+

   سلام خانم معارفی عزیزم
   ممنونم از مشارکتت
   واقعا که گل گفتی منم یک جورایی در عین خوشحالی احساس کردم که افسرده شدم وقتی به یاد بی توجهی هایم افتادم که البته قطعا از روی بی توجهی و کم توجهی بوده
   انشاالله که راههای جبرانش برامون میسر بشه .
   دوستت دارم .

 4. رسول قدیریان ۲۸ تیر ۱۳۹۷ در ۶:۵۲ ب٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 449 دیدگاه
  رسول قدیریان
  ۳+
  موضوع نظر : شکرگزاری واکنشی

  سلام.. متشکرم از استاد عزیز برای این آموزه بسیار زیبا .
  مطمئن هستم که این نوع نگاه تیز بینانه و موشکافانه شما در اثر نکاه شاکرانه شما است و خداوند این نگاه و طرز فکر زیبا را به شما بابت نگاه شاکرانه تان هدیه داده است .
  انشاالله که از برکتهای بسیار زیادی که در اثر آگاهی افراد جامعه بوجود می آید ، شما هم به اندازه بسیار زیاد بهره مند شوید چرا که بذر نیکی را شما در ذهن ها می کارید .
  تشکر می کنم از این فیلم آ»وزشی بسیار زیبا .

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۳۰ تیر ۱۳۹۷ در ۳:۱۳ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۰

   متشکرم آقای قدیریان از توجه و بازخورد خوب شما

 5. پروین باباچاهی ۲۴ تیر ۱۳۹۷ در ۵:۳۹ ب٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 413 دیدگاه
  پروین باباچاهی
  ۲+
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  استاد عزیزم مررررررسی و متششششششکرم از مطالب ارزشششششمندی که در فیلم توضیح دادید مثل همیشه فوق العاده و موشکافانه و مدبرانه بود مخصوصا مثالهای بسیار عالی و ساده ای که ما در زندگی روزمره زیاد با آنها مواجه می شویم و بدون توجه از خیلی از آنها می گذریم . متشکرم از مثالهای متنوع و گوناگونی که در خیلی از ابعاد زندگی آوردید خیلی عالی بودند . مرسی که شکرگزاری را جور دیگری هم می توانیم تجربه کنیم دیدن نعمتهایی که می توانیم خلقشان کنیم می توانیم کشفشان کنیم . خیلی عالی گفتید واقعا چیزهای بینظیری گفتید که به ذهن هیچکس نمیرسد . در واقع شما هم از آن نعمتهای خارق العاده ای هستید که باید به آن و سخنانتان و به کلامتان و اکتشافاتتان توجه بیشتری داشته باشیم و به جهان معرفی کنیم . درود خداوند بر شما

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۴۱ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۰

   سلام و درود بر خانم باباچاهی عزیز
   متشکرم از توجه و بازخوردهای خوبتون و نظر پر مهر و محبت شما
   امیدوارم در خور تعریف شما بتوانم باشم

 6. زهرا سادات نیشابوری ۲۴ تیر ۱۳۹۷ در ۳:۲۹ ب٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 10 دیدگاه
  زهرا سادات نیشابوری
  ۲+
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام. عالی بود استاد عالی!!!خدا رو شکر میکنم که فرصت کردم تا این ویدیوی ارزشمند رو ببینم. پراز گشایش بود برام
  نسبت به گدشته بسیاری از عدم موفقیت هام رو بررسی کرده بودم و دلایل مختلفی براشون داشتم ولی الان که میبینم عدم شکرگزاری و اهمیت دادن به نعمت و فرصتم باعث عدم موفقیتم شده. شنیدن صحبتهاتون مثل جرقه چندتا از ناشکری های حال حاضرم رو برام آشکار کرد خدایا توبه میکنم.به عنوان مثال سفر آخری که به کرمانشاه داشتم طبیعت و جاده عالی غذاهای عالی و کلی خاطره خوب برامون شکل گرفت و در طول سفر از اونها لذت بردیم ولی وقتی برگشتیم فقط نسبت به گرمای هوا معترض بودیم که دقیقا کفران نعمت من بود انشاله که خدا توبه ام را پدیرا باشه.
  مصداق استقبال و شکرگزاری مردم و استفاده از نعمتها رو در همدان به وصوح میشه حس کرد نسبت به ۱۰ سال گذشته. چون من اونجا تحصیل کردم نسبت به اون زمان امکانات تفریحی و تعییراتی که در شهر به وجود اومده واقعا حیرت انگیزه . از مردم خوب اونجا به خاطر این همه تعییر سازنده ممنونم و جذب گردشگر در سالهای اخیر به این شهر تصدیقی بر صحبت های شماست.
  در مورد تکنولوژی هم دقیقا این ناشکری رو من دارم که بسیاری از کاربردهای وسایلم رو بلد نیستم و چقدر لدتبخش هست وقتی امکانی از اونهارو یاد میگیریم. دو سه روز پیش یک سری از امکان ادیت عکس رو که در گوشیم داشتم رو از حمیدرصا جان یاد کرفتم که واقعا حس خوبی پیدا کردم و برای کاری که لارم داشتم برام کلی کاربرد داشت.خیلی خدا رو شکر میکنم که صحبتهاتون رو گوش کردم برام خیلی خیلی پر گشایش بود.انشاله که سلامت باسید و خداوند حامیتان باشد.

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۹ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۰

   سلام خانم نیشابوری عزیز
   بسیار خوشحال شدیم از دیدن نام و مشارکت شما
   چقدر عالی که فیلم رو مشاهده نمودید و روی اون تفکر کردید و با شرایط زندگی خودتون اونو تطبیق دادید
   این گونه بررسی کردنها بسیار کاربردی و نتیجه‌بخش است
   از توجه و بازخوردهای خوبتون متشکریم

 7. منیر نامور ۲۴ تیر ۱۳۹۷ در ۹:۱۹ ق٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 625 دیدگاه
  منیر نامور
  ۲+
  موضوع نظر : نظر عمومی

  بنام خدا

  سلام متشکرم از فیلم بسیار آموزنده و کاربردی بسیار عالی بود استاد ممنون از مثالهای بسیار ساده ولی بسیار تکان دهنده خیلی خیلی خوشحال شدم که امروز فرصتی شد تا این فیلم عالی رو ببینم واقعا تشکر میکنم که ما رو آگاه میکنید که به نعمتهای الهی بیشتر توجه کنیم

  قدر دانم که ابعاد مختلف با مثالهای مختلف در حال راننده گی برای ما صحبت کردید واقعا برای من یک درس بزرگ بود که از این موقعیت هم میشه به بهترین شیوه استفاده کرد به نعمتهای پیرامون توجه کرد رصد کرد شکار کرد دست بعمل زد سپاسگزار خداوند بخشنده هستم که با تمام بی توجهی ما پر از مهربانی و ایثار هستند

  استاد جان از عشق و ایثارتون تشکر میکنم که بارها برای آگاهی ما نسبت به داده های الهی وقت و انرژی گذاشته اید و میگزارید قدر دانم سپاسگزارم خیلی لذت بردم از این آموزش بسیار آموزنده انشاالله که عامل باشیم درود بر استاد عزیزم

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۶ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۰

   سلام و درود بر مادر تعالی‌جوی عزیزم
   خدا رو شکر که می‌توانم این گونه علم و عشقم را در خدمت شما و سایر تعالی‌جویان عزیز قرار بدهم
   از توجه و بازخوردهای خوب‌تون ممنونم.
   امیدوارم براتون موثر باشه

 8. دریا غفاری ۲۳ تیر ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۸ ب٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 643 دیدگاه
  دریا غفاری
  ۳+
  موضوع نظر : شکرگزاری واکنشی

  سلام
  قدردانم که فرصتی ایجاد شد تا از نعمت دیدن این فیلم پر محتوا بهره مند شوم
  سپاسگزارم استاد که با مثالهای کاربردی و ساده و قابل درک موضوع مهمی را برایمان بیان نمودید و چقدر شیرین در ذهن کلام زیر شما می نشیند

  قدردانم که با خلاقیت در محیط ماشین و در حین رانندگی ذهنمان را همراه کردید با نعمت های فراوانی که شاید هر روز به سادگی از کنارشان عبور میکنیم و بودنشان برایمان عادی و حق مسلم خود میدانیم آشنا و آشتی دادید
  قدردانم از خداوند مهربونی که عوامل و امکانات و شرایط را فراهم نموده تا ما به زیستن را بیاموزیم و درک متفاوت تری نسب به جهان پیرامون داشته باشیم
  درود بر استاد آگاه و عامل و خلاق ♥️♥️♥️♥️

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۴ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۱+

   متشکرم از توجه شما به این فیلم و بازخوردهای خوب و روحیه‌بخشتون

 9. فرشاد دوانی ۲۳ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۰ ق٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 753 دیدگاه
  فرشاد دوانی
  ۴+
  موضوع نظر : شکرگزاری واکنشی

  سلام.
  چقدر ثروتمندم که این فیلم برام آشکار شده که بتونم از نعمت و رحمت پیرامونم بیشتر استفاده ببرم. خدا رو شکر میکنم که این امکان مهیاست تا بهتر این تکنیک رو بشناسم ، بکار بگیرم و ازش استفاده ببرم.

  در حین فیلم و توضیحات تون یکی از نعمت های بزرگ زندگیم که خداوند به واسطه شکر گزاری هام در مقطعی از زمان ، و تمرکزم به اون موضوع ، آشکار نمودند رو به یاد آوردم و تصدیق میکنم که این عمل نتیجه بزرگی رو آشکار میکنه .

  قدر دانم که با مثال های ساده ، توضیحات جذاب در ابعاد مختلف برای هر موضوع وقت اختصاص دادید و با توضیحات تون در حین رانندگی ، شرح موضوعی ارزشمند و مهم رو برامون داشتید. این اقدام تون نشان از تمرکز و توجه و تعقلی است که به تکنیک ارزشمند و بزرگ شکر گزاری داشتید که بدون متن، روان و ساده ، و البته قابل درک، توضیحات خوبی رو در ۴۶ دقیقه بیان نموده و آموزشی کاربردی رو مهیا کردید.

  از اینکه در طی سالهای آموزشم توسط شما مربی عزیز، بارها توجه و تمرکز تون رو به موضوع شکر گزاری شاهد بودم، و از اینکه از شما نحوه درست انجام دادن این تکنیک رو آموخته و در حال توسعه آن هستم خوشحالم و شکر گزار رحمت خداوند که با این آموزش و این عملکرد بهتر ، منجر باز شدن دریچه های بیشتر ثروت در زندگیم شده اید.

  این نوع نگاه رو به یاری خدا در خودم بیشتر پرورش میدهم و ان شا الله به سمت شاکر شدن حرکتم رو تداوم و توسعه می بخشم .

  سپاسگزارم که با نکات ریز و درشت ،از هر بُعدی صحبت نموده و مثال زدید تا بیشتر و شفاف تر بتونم به درک مناسبی از دیدن نعمت های پیرامون و توجه بهشون برسم.

  خدای مهربون شکر میکنم برای رحمتی که برقرار و جاری داری و سپاسگزارم از عنایتت که فرصتی رو برای این موضوع مهیا نمودی که بتونم برای دیدنش و درک بهتر اون وقت اختصاص بدم.

  از امکاناتی که در اختیارم قرار گرفته تا بتونم بهتر بیاموزم ، درک کنم، عمل کنم و به خودم و زندگیم و جهان پیرامونم رشد ببخشم متشکرم.

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۳ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۱+

   سلام
   متشکریم از بازخورد‌های خوب و روحیه‌بخش شما
   خدا رو شکر که این فیلم و مثالها و آموزشهایش برایتان جالب و موثر است
   امیدوارم با توجه به موقع به نعمت‌های پیرامون و فرصت های ارزشمند بتوانید به نتایج بهتر و بزرگ‌تری از گذشته برسید

 10. هدیه السادات سادات کیایی ۲۳ تیر ۱۳۹۷ در ۰:۱۷ ق٫ظ
  تعداد نظرات کاربر : 592 دیدگاه
  هدیه السادات سادات کیایی
  ۵+
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام ، متشکرم از فیلم آموزشی قدرت توجه به نعمت ها که مجدد با مثال هایی ساده و عالی توجه و شکرگزاری از نعمت های بی شمار خداوند مهربان و استفاده درست و مناسب از آنها را به ما یاد آوری نمودید . و از تمام مثالها جالبتر که این فیلم در هنگام رانندگی ضبط شده و نشان از توجه شما به این نعمت بزرگ است که از زمان خود در هنگام رانندگی می توان برای انجام برخی از امور استفاده مناسب نمود و سپاسگزارم که ما را با این تکنیک بزرگ و قدرتمند آشنا نمودید که بسیار تاثیرگزار می باشد و من بارها شاهد معجزه آن را در زندگیم بوده ام .

  پاسخ به نظر فوق
  • مدیر سایت ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۰ ق٫ظ
   تعداد نظرات کاربر : 188 دیدگاه
   مدیر سایت
   ۰

   سلام و درود
   متشکرم از توجه سریع شما به این فیلم بسیار ارزشمند و مهم
   امیدوارم در ابعاد مختلف زندگی بتونید توجه به موقع و خوب به نعمت‌ها و فرصتها داشته باشید