بسم الله الرحمن الرحیم
موقعیت:صفحه اصلی>آموزش‌های همگانی>ثروت‌آفرینی>ثروت‌آفرینی با توجه به نعمت‌ها

ثروت‌آفرینی با توجه به نعمت‌ها ۵/۵ (۱۸)

1401-09-03T04:03:26+03:30 22 تیر1397|ثروت‌آفرینی|۷۵ نظر
 • ثروت آفرینی

سلام بر تعالی‌جویان عزیز

در کتاب قرآن کریم که نظام‌نامه متعالی و سالم زیستن است،  بیتوجهی به نعمت‌ها و رحمت‌های الهی از مصادیق کفر  بر شمرده شده است. و در نقطه مقابل آن توجه به نعمت‎ها و استفاده  و قدردانی از آنها از  مصادیق شکرگزاری نام برده شده است.

بارها در موضوعات آموزشی مجموعه مهندسی تحول بیان نموده‌ایم که کفر نسبت به نعمت‌ها باعث کاهش و از بین رفتن فرصتها و نعمتها می‌شود و در نقطه مقابل توجه و شکرگزاری نعمت‌ها، باعث تداوم، ازدیاد و توسعه آنها برای ما می‌شود.

 

در این فیلم آموزشی، به طور ساده و  ملموسی  در مورد مفهوم شکر و کفر  و اثرات و  کاربردهای آنها در زندگی روزمره و کسب‌و‌کار و تجارت برای شما صحبت نموده‌ام و مثالها و توضیحات خیلی خوب و جذابی را برایتان ارائه نموده‌ام. حتما این فیلم آموزشی را مشاهده بنمایید.

لازم به ذکر است که این برنامه شامل یک فیلم ۴۶دقیقه‌ای هست که به صورت رایگان  برای همه افرادی که عضو سایت مهندسی تحول شده باشند در دسترس قرار دارد. برای دیدن فیلم موجود در این مطلب می‌توانید به پایین متن مراجعه کرده، در صورتی که عضو سایت هستید، لاگین نموده تا  فیلم مربوطه برایتان نمایش داده بشود. در صورتی هم که عضو سایت نیستید به راحتی می‌توانید اقدام به ثبت نام نموده  و بعد از چند مرحله کوتاه عضو شده و با نام کاربریتان لاگین نموده و فیلم را مشاهده بنمایید

 

بسیاری از مواقع ما به دلایل مختلفی مثل درگیری در امور روزمره، تمرکز بر حل مسائل و چالش‌های زندگی،  تمرکز بر هدف و مقصدی خاص و گاهی هم تنها به دلیل بی‌توجهی‌های ناآگاهانه و یا عامدانه  نسبت به نعمت‌های ارزشمند پیرامون‌مان غافل می‌شویم. و همانطور که در دوره‌های مهندسی تحول بیان کرده‌ایم ناآگاهی برابر است با جبر و محدودیت!

وقتی ما نسبت به نعمت‎های ارزشمند پیرامون‌مان آگاه و هوشیار نمی‎شویم، به احتمال زیاد از آنها استفاده هم نمی‌کنیم. مثلا وقتی به نعمتی مثل اینترنت و تکنولوژی بی‌توجهی می‌کنیم و خیلی دیر با آن هماهنگ می‌شویم قطعا افراد هوشیارتر و شاکرتر از ما از این نعمت و فرصتهای ثروت‌آفرینی موجود در آن به نفع خودشان استفاده می‌کنند. و برای زندگی و کسب و کارشان با استفاده زیاد و به موقع از این نعمت کلی آسانی و سرعت و جذابیت ایجاد می‌نمایند.

 

یا مثلا تصور کنید دوست و یا شریک تجاری  خوبی در اطرافمان هست که فردی شاد و مهربان و قدرتمند  است و ما  به هر دلیلی از وجودش غافل هستیم، لذا همین ناآگاهی و بی‌توجهی باعث می‌شود از انرزی مثبت و شادی  و قدرت نفوذ و تاثیرگذاری که می‌توانیم از او دریافت کنیم محروم بمانیم.

برای یک مثال دیگر یک مرکز تفریحی را در نظر بگیرید که در شهر و یا کشورمان وجود داره اما ما به دلیل بی‎توجهی و مقاومت، ترس، خجالت و …  با آن کاری نداریم همین باعث می‌شود هرگز سراغ آن نرویم و ازش استفاده نکنیم . همین عدم استفاده از نعمت‌های ارزشمند پیرامون‌مان نوعی کفر و عدم شکرگزاری است که باعث کم رونق شدن این مراکز تفریحی یا ناامید شدن آن دوست و فرد شاد و محروم شدن ما از  چنین نعمت‌های ارزشمندی خواهد شد.

 

در این فیلم توضیح خواهم داد که بسیاری از کارآفرینان و ثروت‌آفرینان در حقیقت به نوعی انسان‌های شاکری هستند که در اثر توجه شاکرانه و به موقع به نعمتهای ارزشمند پیرامون‌شان می‌توانند از این نعمت‌ها و فرصتها برای ثروت‌آفرینی و خلاقیتهای سودآور به نقع خودشان بهره ببرند.

یکی از دلایل عدم پیشرفت  اقتصادی کشورهای جهان سوم، بی‌توجهی زیاد آنها به نعمت‌های پیرامونشان است. در کشورهای توسعه یافته یکی از دلایل رونق اقتصادی استفاده به موقع و زیاد آنها از نعمتهای پیرامونشان است. در صورتی که در کشور خودمان شاهد کم‌توجهی و گاها بی‌توجهی زیادی به نعمت‌های پیرامون هستیم. یادمان باشه که برآیند رفتارهای مردم یک جامعه قطعا توسط خداوند که شعوربرتر شنوا و بینای عالم هست اسکن شده و در وضعیت مردم آن جامعه بازتاب پیدا خواهد کرد.

وقتی مردم یک جامعه به نعمتهای پیرامون‌شان توجه می‌کنند و برای استفاده از آنها وقت، انرژی، شوق و هزینه اختصاص می‌دهند قطعا بازتاب چنین عملکردی توسعه و افزایش نعمتها از سمت خداوند خواهد شد. توجه به نعمتها پیام فراوانی را برای شعوربرتر ارسال خواهد کرد.  در عین حال توجه به نعمتها و استفاده به اندازه از آنها باعث تقویت عزت نفس شده و احساس و تصویر لیاقت را درون انسان افزایش می‌دهد و همین تغییر افکار و احساسات نتایج آشکارسازی تعالی‌بخشی در زندگی انسان در بر خواهد داشت.

 

در این فیلم از سری برنامه‌های آموزش‌های همگانی در مورد اهمیت و قدرت توجه به نعمت‌ها و آثار و فواید آن در زندگی و کسب و کار برای شما دوستان صحبت نموده‌ام. فیلم بسیار ارزشمند و قدرتمندی هست و برای تمامی کسانی که به دنبال ثروت‌آفرینی، کارآفرینی و استفاده حداکثری از فرصتهای مادی و معنوی  در زندگی‌شان هستند بسیار موثر خواهد بود.

این مطلب شامل یک فیلم آموزشی می‌باشد که برای نمایش آن لازم است که  با حساب کاربریتان وارد سایت بشوید.

جهت  ورود و یا عضویت در سایت روی لینک مقابل کلیک نمایید

با توجه به اینکه برنامه‌های بخش آموزش‌های همگانی با تلاش، هزینه و وقت زیاد  ولی به صورت رایگان در روی سایت عرضه می‌شود ، در صورت تمایل می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام به حمایت مالی این بخش بنمایید تا بتوانیم بیشتر و بهتر فعالیت‌های این بخش و آموزش‌های رایگان آنرا تداوم بدهیم

حمایت مالی از بخش آموزش‌های همگانی

 

خوشحال میشویم که نظرات، بازخوردها، گشایش‌ها، تجربه‌ها و یا سوالات و ابهامات‌تان را از طریق فرم درج نظر در زیر همین مطلب با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

در ضمن این مطلب  از بخش‌های عمومی سایت بوده و متن مطلب و مشارکت‌های درج شده در آن قابل مشاهده برای عموم بازدیدکنندگان می‌باشد

خوشحال می‌شویم امتیازتان راجع به مطلب یا محصول فوق را اعلام نمایید

۱ ۲ ۳ ۴ ۵

۷۵ نظر تا الان برای این مطلب درج شده است

فرم درج نظر

 1. زهرا اکبری 15 تیر 1400 در 5:13 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1521 نظر
  زهرا اکبری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خیلی خوشحالم که امروز فرصت دیدن این فیلم ارزشمتد رو دوباره داشتم ممنونم از استاد عزیز که پیشنهاد دیدن ان را در استوری یاداور شدند
  با دیدن فیلم بیاد اوردم که توجه به موقع به نعمتها و استعاده درست از انها مصداقی از شکرگزاری است و افرادی که به موقع و زود به نعمتها توجه میکنند و از اونها استفاده میکنند و لذت میبرند و بعد به عنوان کالا وخدمات به دیگران معرفی و عرضه میکنندپاداش و سودهای بیشتری رو دریافت میکنند
  یاد گرفتم وقتی به نعمتهای پیرامونم اگاه و هوشیار نمی شوم از اونها استفاده هم نمیکنم و نسبت به اونها بی توجه و ناهماهنگم که این جبر و محدودیت ،فقر و بی رونقی بهمراه بی توجهی به نعمتها و بی اعتنایی و ندیدن استفاده نکردن از اونها موجب از دست دادن نعمتها میشه که
  کفر وحسرت به دنبال خودش داره کفر نعمت نعمت از کف بیرون کند

  پاسخ به نظر بالا
 2. نسیم زاهدی مقدم 6 آبان 1398 در 3:23 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1356 نظر
  نسیم زاهدی مقدم

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام و درود به استاد عزیز

  یک بار دیگه موفق شدم فیلم ارزشمند توجه به نعمت ها رو ببینم و هر بار که این نکات رو مرور می کنم موارد جدیدتری برام روشن میشه. متشکرم از مطلبی که در عین بیان ساده، عمق و کاربرد بسیار زیادی دارد.

  در این مرور متوجه اهمیت بیشتر شکرگزاری برای کسب موفقیت در جنبه های مختلف شدم و جای تصدیق داره که شکرگزاری و پرورش نگاه شاکرانه نسبت به اطرافمون، خودمون و نعمت های فراوانی که هستند و با نگاه تیزتر می تونیم هم خودمون و هم دیگران رو از فرصت های جدید بهره مند کنیم.

  یاد گرفتم که بسیاری از کارآفرین ها و ثروتمندان ایده های خودشون رو به واسطه توجه شکرانه به فرصت هایی که دیگران نسبت به اونها بی توجه بودند کشف کردند و هنوز هم فرصت های کشف نشده بسیاری هست که می تونم با توجه شکرانه له اونها، ازشون استفاده کنم.

  یاد گرفتم که عادت به شکرگزاری می تونه آینده مردم و جامعه رو تغییر بده و چه اهمیتی دارد که مردم یک جامعه از نعمت ها استقبال کنند و با قدرشناسی نسبت اونها رفتار کنند.

  خدا رو شکر می کنم از اینکه رسیدن به زندگی سراسر نعمت بسبار آسان است و با تکنیک هایی ساده و پرورش ذهن های سالم و قوی می تونیم به راحتی از بهشت فراوانی نعمت ها بهره مند باشیم

  پاسخ به نظر بالا
 3. هدیه سادات کیائی 5 آبان 1398 در 9:35 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1530 نظر
  هدیه سادات کیائی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  با سلام و تشکر فراوان از شما استاد عزیز برای تهیه این فیلم قدرتمند با مطالب بسیار ارزشمند آن که هر بار از دیدن آن برای دیدن و استفاده مناسب و به موقع نعمت ها کلی انگیزه می گیرم از اینکه دنیایی پر از فراوانی داریم و فقط چشم بصیرت می خواهد تا با شکر کزاری درست بتوانیم از این همه نعمت برای پیشرفت در زندگی و موفق و خوشبخت شدن بهرمند گردیم و از خداوند مهربان می خواهم به لطف و کرمش دیده من را نعمت بین و خودم را شاکر و زندگیم را پر از فراوانی نماید

  پاسخ به نظر بالا
 4. مهرنوش بیوک افشاری 5 آبان 1398 در 4:24 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1367 نظر
  مهرنوش بیوک افشاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام استاد
  خدا رو شکر می‌‎کنم که این فیلم عالی رو با مفاهیم ارزشمند درست کردید و این نعمت و راهنمای عالی در اختیارمون هست
  من هر بار که این فیلم ارزشمند رو می‌بینم، احساس می‌کنم چقدر باید بجنبم، چقدر زمان محدوده، چقدر نعمت زیاده، چقدر زیبایی، فرصت و نعمت هست که باید کشف بشه. این بار هم از خودم پرسیدم، از این وسعت نعمت، چقدرش سهمِ منه که کشف کنم و بهره‌مند بشم و بهر‌ه‌مند کنم 🙂
  چقدر این جمله طلایی، کاربردیِ: راهکار بسیاری از سوالات، دردها و سختی‌ها در اطرافمون هست و لازمه کشفشون کنیم و ازشون استفاده ببریم.

  این صحبتتون که کارآفرین‌ها نگاه شاکر و نعمت بین دارند، خیلی لذت بردم و تصدیق می‌کنم واقعاً همینطوره و چقدر این راهکار بزرگ می‌تونه خودمون و اطرافیانمون رو بهره‌مند کنه.

  این صحبتتون رو خیلی قبول دارم که بهره‌مندی از نعمت‌ها نیاز داره که براش زمان بزاریم، ریسک‌پذیر باشیم و بتونیم ریسک کنیم و تست کنیم و بتونیم بشناسیم.

  پاسخ به نظر بالا
 5. خشایار قشقایی 5 آبان 1398 در 0:42 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1178 نظر
  خشایار قشقایی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام بر استاد عزیز.

  خیلی ممنونم برای اینکه یکبار دیگه تونستم این فیلم خیلی خوب رو ببینم و از صحبت های ارزشمند شما بهره مند بشم. اشاره ای می کنم به بخشی از فرمایشاتتون:

  چه زیبا اشاراه کردید به اینکه افراو یک منطقه، با توجه به نعمت هایی که خداوند به اونها داده، می توانند به اونها توجه کنند و ازشون ثروت بدست بیارن.

  مثال زعفران که افراد زیادی به آن توجه کردند و با کشت و فروش و بازاریابی اون، به ثروت زیادی برسند.

  نکته ای که اشاره کردید که ما باید نگاه یک بیزینس من رو داشته باشیم و با نگاه بیزینسی، به امکانات و یا ویژگی هایی که در شهر و محل زندگیمون داریم، نگاه بیزینسی داشته باشیم تا بتونیم به واسطه توجه به اون ها و استفاده ازشون، ثروتمند بشیم.

  اینکه فرمودید که افرادی که زودتر به یک نعمت توجه می کنند و به سراغ استفاده از اون می رن، موفق تر هستند و نتایج بیشتری می گیرند و این عملا مصداق پاداش شاکرین با خداوند است بود.

  دیدن این فیلم عالی، خیلی هیجان انگیز و فوق العاده بود و ازتون ممنونم.

  پاسخ به نظر بالا
 6. سودابه آتشى 4 آبان 1398 در 12:33 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1111 نظر
  سودابه آتشى

  موضوع نظر : نظر عمومی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام به استاد گرامی و دوستان عزیز
  به لطف خدا امروز تونستم باز هم این فیلم رو ببینم و باز هم مطالب ارزشمند اون بهم یادآوری شد و گشایش هایی برام در کارم باز شد خدا شکر.
  از نکات ارزشمند اون که خیلی شنیدن دوباره شون برام پر سود و ارزشمند بود :
  ۱. کارآفرین ها و ثروت آفرین ها نگرشی شاکر نه نسبت به اطرافشون دارن. پس با داشتن این نگرش و به دنبال استفاده از نعمت ها بودن من هم میتونم مثل کارآفرین ها و بیزینسمن ها اطرافم رو رصد کنم و به دنبال سود بردن از نعمتهای خداوندم باشم.
  ۲. هر چه سریعتر از یک نعمت استفاده کنیم میتونیم بهره های بیشتری از اون نعمت ببریم، این درس فوق العاده که میتونه خیلی خیلی به کار و پیشرفت من در کارم کمک کنه. مثل مثالی که در این فیلم از یادگیری به موقع و زود هنگام و سریع نرم افزار استاد میزنن و خودم مصداق قوی ای از اون در کار و زندگی خودم دارم. واقعا که خداوند پاداش شاکرین رو سریعتر میده ❤️❤️❤️
  ۳. پاداش شاکرین چیه؟! همین بهره مند شدن اونها از چیزایی هست که بخاطر زودتر استفاده کردن میبرن و همون سود و ثروتی که بخاطر استفاده به موقع از نعمت های اطرافشون دارن.
  ۴. نگاه متفاوت و شاکر نه به چیزها/توانایی ها/امکاناتی که داریم میتونه ما رو چندین برابر بهره مند کنه از نعمت ها و ثروت حتی مثل پیر امیدیار و استفاده اش از فضای سایت برای فروش لوازم دست دوم.
  ۵. اینکه هنوز این جهان پر از فرصت و نعمت هست که با نگاه کار آفرینان و شاکرانه میتونیم بهترین بهره رو از طرف خداوند بگیریم. ما باید نگاه خلاقانه ای داشته باشیم.
  ۶.معنی شکرگزاری : توجه به نعمت‌ها و استفاده بردن از نعمت‌ها، یعنی لذت بردن از نعمت‌ها که قطعا کسی اگر شکر گزار باشه این نعمت‌ها رو گسترش میده و در اختیار دیگران هم میذاره و ازشون سود مالی هم میبره.
  ۷. کفر نعمت : یعنی بی تفاوت و ساده و سریع از کنار نعمت ها عبور کردن، استفاده نکردن، ذوق نکردن، خوشحال نبودن برای اون نعمت ها، معرفی نکردن اون نعمت
  ۸. خیلی وقتها همون ایده ای که به ذهن انسان نعمت بین خطور میکنه پاداش خداوند به اون انسان برای شاکر بودنش هست.
  ۹. راه حل خیلی از مسائل و مشکلات ما د. همین دیدن و استفاده و شکرگزاری از نعمت هاست.میتونیم با شادی و احساس خوب و بهتر و رفتن و استفاده از امکانات تفریحی و طبیعت و… خیلی از گرفتگی ها و ناراحتی هام ن رو برطرف کنیم.

  واقعا که این فیلم چقدررر فوق العاده است و با دیدن اون هر دفعه کلی نکات و مثال‌های جدید از نوع نگاه شاکر نه و استفاده ام از نعمت ها به ذهنم میرسه. ممنونم استاد عزیز برای این فیلم های ارزشمندی که به صورت رایگان در. اختیارمون قرار دادین ❤️❤️❤️

  پاسخ به نظر بالا
 7. پروین باباچاهی 4 آبان 1398 در 11:21 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1237 نظر
  پروین باباچاهی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا را شکر که این فیلم را دوباره و برای چندمین بار دیدم و خیلی خوشحالم که برام یادآوری کرد که باید به اطرافم نگاه شاکرانه داشته باشم تا نعمتهای اطرافم را ببینم ، کشف کنم و از فرصتهایم استفاده کنم . خیلی تشکر می کنم از خدای مهربان که اگر شاکرانه به نعمتها توجه کنن و اصلا شکرگزار واقعی باشم خداوند با عشق و رحمتشون بهم پاداش میدهند .
  خدا را شکر اگر شاکر باشم سود و مزایا و بهره مندی از نعمتها را خیلی زودتر از دیگران میتونم بدست بیاورم .
  چه خوب و خوشایند که هنوز نعمتها و فرصتهایی هستند که میتونند با نگاه شاکرانه ما کشف و آشکار شوند و منتظر عملکرد ما انسانها هستند .
  خدا را شکر که میتونم با توجه به نعمتهای پیرامونم کافر نباشم و از فقر و محدودیت رها شوم و مورد توجه خداوند قرار بگیرم و با نعمت بین بودن و شاکر بودنم از خداوند خیلی زود پاداش بگیرم .
  خدایا سپاسگزار رحمتها و نعمتهایت هستم و سعی میکنم با توجهی که به مهربانیها و عشقت دارم و نگاه شاکرانه ام و ذهنی نعمت بین زندگیم را توسعه دهم .
  مرسی استاد گرامی برای رحمتها و زحمتهایی که برای این فیلم ارزشمند صرف کردید و اختصاص دادید .

  پاسخ به نظر بالا
 8. لیلی معارفی 4 آبان 1398 در 10:42 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1481 نظر
  لیلی معارفی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام و درود استاد عزیز
  بسیار خوشحالم و شکرگزار که توانستم امروز صبح در حالیکه با پدر عزیزم رهسپار اصفهان بودیم این فیلم عالی و ارزشمند را ببینم و البته بیشتر گوش کنم؛ همراه با نشانه ها و آیات روشن الهی که در طی مسیر اشکار شد و خداوند را بسیار نزدیک و شهید و ناطق و گویا دیدم.
  شما از زمین های سرسبز بارآور که انسان هایی آنها را دیدند و ساکن آنجا شدند می گفتید که از کنار روستایی به نام “ایزدخواست” رد شدیم؛ جایی که قلعه های دوران ساسانی از دور یا نزدیک چشم انداز دارد. قلعه های محکمی که دیگر کسی ساکن آن نیست و بعد خداوند عقابی را نشانم داد که تازه از زمین بلند شده بود و از فاصله چند متری از جلوی ماشینمان رد شد و من توانستم حتی نوک و بافت پرهایش را ببینم. گویی که خداوند یادم آورد که آنجا عقاب هایی کمیاب ساکن اند؛ معروف به عقاب های طلایی؛ که دسته ای زندگی می کنند و اوج می گیرند. عجب نعمتی و هجب چشمک بامسمایی.
  و بعد پرنده های کوچکی که رنگ خاک بودند که در مسیری انقدر فراوان بودند و دسته ای جلوی ماشین می آمدند که من سرعتم را خیلی کم کردم و دعا کردم تا با آنها برخورد نکنم و آسیبی نرسانم؛ گویای نعمت های بسیاری که خواهش کاهش سرعت زندگی ات را دارند تا تو آنها را ببینی و دریابی و دست کم لذت ببری و چندی بعد سگی مرده در کنار جاده تایید این دریافتم بود؛ که اگر سرعت رعایت می شد آسیبی در کار نبود یا به این شدت نبود و کمی بعد ماشینی بارش کندوی زنبورها؛ که تعالی جمعی است و برای نجات جمعی باید عده ای بسیار یا اندک با انجام کارهای کوچک کوچک درست ذره ذره کار کنند تا از تجمعی آنها حاصل و نتیجه ای مطلوب به دست آید.
  از اینکه در لحظات گوش سپردن به صحبت های گرانمایه و ارزشمند شما خداوند این گونه با من سخن گفت و ارتباط برقرار کرد و من معلم های پیدا و پنهانم را این گونه دیدم و تجربه کردم خوشحالم. شما را بسیار نزدیک و باشعور و از جنس خدایی می بینم. افرین و درود بر شما.

  پاسخ به نظر بالا
 9. سرود آتشی 4 آبان 1398 در 10:22 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1202 نظر
  سرود آتشی
  لیلی معارفی
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام استاد عزیز خیلی خوشحالم که دوباره این فیلم رو دیدم و تلنگرى شد برام که به نعمت هاى اطرافم توجه بیشترى داشته باشم و نگاه شاکرانه اى نسبت بهشون داشته باشم چرا که توجه به یک نعمت بهره برداری از اون و عرضه کردن نعمت و خوشحالی از داشتن نعمت درهاى ثروت آسمانى رو میتونه به روم باز کنه.
  خدارو شکر به خاطر اینکه یاداورى کردید که هنوز فرصت ها و نعمت هاى کشف نشده بسیارى هست که منتظر نگاه خلاقانه ما هستند و ما با توجه به اونها میتونیم شاکرانه تر زندگى کنیم و با بهره بردن از اونها توجه و عشق خدا رو جذب کنیم به خودمون و باعث شیم که خداوند برکت بیشترى در زندگیمون جارى کنه.
  ممنون که یاداورى کردید که نگرش اکثر کارآفرینان و ثروتمندان نگرش شاکرانه بوده و همین باعث توسعه ثروت و نعمت براشون شده.
  امیدوارم بتونیم با پرورش ذهن شاکرانه بیشتر از نعمت هاى خداوند بهره ببریم.
  باز هم ممنون از این مطالب آگاهى دهنده و هشدار دهنده استاد عزیز

  لیلی معارفی
  پاسخ به نظر بالا
 10. مونا عطاری 4 آبان 1398 در 4:27 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1056 نظر
  مونا عطاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خیلی ممنونم برای تهیه این فیلم آموزشی خیلی ارزشمند
  متشکرم که با قرار دادنش در سایت تحول امکان مشاهده و دانلود این فیلم و بهره بندی مجدد رو برامون فراهم نمودید
  خیلی ممنونم برای توضیحاتتون و ارائه مثال های متعدد که بسیار به درک بهترشون کمک می کردند
  یکی از مطالبی که برای من خیلی جالب بود تاکید ها به داشتن نگاه شاکرانه، بزینسی به نعمت ها و پیرامونمون و هر جای که میریم بود
  اینکه تلاش کنیم این ساختار رو در مغزمون پرورش بدیم که در هر لحظه نگاه موشکافانه و هوشمندانه و بزینسی و کارآفرینانه داشته باشیم
  و اگر می خواهیم نگاهی بهره مند شونده و شاکرانه داشته باشیم همیشه همانند بزینس من ها ، کارآفرین ها به پیرامونمان نگاه کنیم و خوب و دقیق به اطرافمون بنگریم و به محض کشف یک نعمت جدید، ابعاد مختلفش را بررسی کنیم و سعی کنیم زود تر از سایرین بهره مند شویم
  حیرت انگیزه که با وجود این همه نعمت های گوناگون و رحمت های خداوند ،رحمت خداوند آنقدر زیاد است که اگر ما فقط به اندازه بیست درصد مغزمان را نعمت بین بار بیاریم خداوند با رحمت و هدایتش ما را به سمت فرصت ها و نعمت های جدید هدایت می نماید که از آنها می توانیم برای ثروت آفرینی خودمان بهره مند شویم
  خدارو شکر می کنم که امشب تونستم مجددا این فیلم رو ببینم و ازش بهره مند بشم

  پاسخ به نظر بالا
 11. نسرین دخت شعاعی 4 آبان 1398 در 2:41 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1097 نظر
  نسرین دخت شعاعی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  به نام خداوند شکور و غفور

  سلام و درود فراوان بر مربی بزرگوار

  خداراشکر که یکبار دیگه توانستم این فیلم بسیار ارزشمند را ببینم و درک بهتر و تازه‌تری از آن داشته باشم و مفهوم شکرگزاری برایم بیشتر و بهتر روشن شود

  این جمله بسیار برایم هشدار دهنده بود که “ناآگاهی برابر است با جبر و محدودیت”
  هرچقدر ما نسبت به نعمت‌هایمان نا آگاه‌تر باشیم، محدودیت بیشتری را تجربه می‌کنیم

  توجه به نعمتها و استفاده به اندازه از آنها باعث تقویت عزت نفس شده و احساس و تصویر لیاقت را درون انسان افزایش می‌دهد و همین تغییر افکار و احساسات نتایج آشکارسازی تعالی‌بخشی در زندگی انسان در بر خواهد داشت

  کم توجهی به نعمت‌ها باعث از بین رفتن نعمت‌ها میشود

  یاد دعای زیبایی افتادم که همیشه از پدرم می‌شنیدم
  “الّلهم الغفر لی الذنوب الّتی تغییر النعم” خداوندا گناهانی را از من ببخش که باعث می‌شود نعمت‌هایم تغییر کنند و مسلماً این گناه می‌تواند نادیده گرفتن نعمت‌ها و ناشکری باشد

  دیدن این فیلم گاهی برایم دردناک می‌شد زیرا یاد نعمت‌ها و فرصت‌هایی میافتادم که با بی توجهی از دست داده‌ بودم)))
  ولی بلافاصله با صحبت‌های استاد شاد می‌شدم که آنقدر هنوز در جهان نعمت و رحمت خداوند هست و هنوز آنقدر فرصت‌های رشد و ترقی وجود دارد که نباید نا امید شد. یاد شعر زیبای آقای مجتبی کاشانی افتادم که می‌گوید:
  آنقدر در زمین لطافت هست
  که به آن روز و شب رکوع کنی
  شب یلدا بدون پایان نیست
  می توانی از آن طلوع کنی

  امیدوارم شب یلدای بی توجی به نعمت‌ها و فرصت‌ها با طلوعی دوباره به روز روشن بدل شود

  لازمست که یکبار دیگر فیلم را ببینم و فلش درسهای آموزشی‌اش را تغییر دهم زیرا درک تازه‌تری از شکرگزاری و دیدن نعمت‌ها و فرصت‌ها در من ایجاد شده است

  پاسخ به نظر بالا
 12. احمد ابراهیمی 4 آبان 1398 در 2:01 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1271 نظر
  احمد ابراهیمی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  خدارو شکر که امروز تونستم این فیلم رو یکبار دیگه ببینم و از مطالب و نکته های بسیار ارزشمند و ناب توجه کرده و به با شنیدن توضیحات مفصل و مثالهای خیلی خوبش ذهنم دوباره به این مطالب مهم و پر سود و مؤثر یادآور شده و استفاده ببرم . خدارو شکر میکنم برای این فایل خیلی ارزشمند که توجه کردن به آن و قدردان شدن و استفاده کردن و لذت بردن میتونه مصداق خیلی خوب شکرگزاری کردن به معنی ورستش باشه .
  ممنونم از استاد و مربی خیلی خوبمون که این امکان و این فرصت و نعمت عالی رو با عشق و تلاش عاشقانه و مدبرانشون تهیه کردن و در اختیار و دسترسمون براحتترین شکل قرار دادن.

  پاسخ به نظر بالا
 13. مرجان ملاحسینی 4 آبان 1398 در 0:07 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1306 نظر
  مرجان ملاحسینی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام امروز همراه با همسرم این فیلم را که از قبل دانلود کرده بودم را دیدم ،خیلی نکته های خوبی برایم مرور شد ،و نتایج خوبی گرفتم و ذهنم خیلی در گیر شده تا برای کسب و کارم ار نعمت های بیشتری استفاده کنم و نگاه شاکرانه تری داشته باشم نسبت به اطرافم تا زودتر از دیگران فرصت های روبیابم و ثروت مند تر و خوشحال تر زندگی کنم ،شکر که فرصتی شد تا امروز که بهسفر اومده بودیم همراه باهمسرم این فیلم را ببینیم که برای ایشان هم بدای توسعه کسب و کارشان بسیار دیدن این فیلم آموزنده و راهگشا است ،ممنون استاد که چنین فیلم کاملی را تهیه کردید و خوراک مثبت و بسیار ارزشمندی را میتونیم به مغز و ذهنمون بدهیم.

  پاسخ به نظر بالا
 14. سیاوش بیوک افشاری 3 آبان 1398 در 11:59 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1168 نظر
  سیاوش بیوک افشاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  به نام خدا
  سلام به همه دوستان و استاد عزیز

  اول از همه قدردان و شاکرم از استاد کیایی عزیز به خاطر وقت و انرژی که برای تولید این فیلم آموزشی ارزشمند قرار داده‌‌اند، و پرانرژی و با هیجانی خیلی خوب و تاثیر گذار در فضایی خاص مثل ماشین این تمرکز و دقت را اختصاص داده‌اند تا این فیلم ارزشمند را ضبط کنند و این مطالب ارزشمند و مفید و اثرگذار را برای ما آماده کنند و بر روی سایت قرار بدهند تا به راحتی بتوانیم آن را از طریق اینترنت دانلود کنیم و در هر کجا که هستیم گوشی کنیم و ببینیم و از مطالب ارزشمند آن استفاده کنیم؛ مطالبی کاملا عملی و کاربردی که میشود با چندبار گوشی کردن از آن راه حل‌هایی را برای کسب رزق و روزی بیشتر بیرون آورد و در کار و زندگی از آن‌ها استفاده کرد؛

  خوشحال که برای چدمین بار توانستم این فیلم رو ببینم و توجه بیشتری به توانایی‌ها و مهارت‌ها و داراییهایم داشته باشم تا سودهای بیشتری در زندگی‌ام ببرم؛
  موضوع توجه کردن به نعمت‌ها، توانایی‌ها، مهارت‌ها و داشته‌های مختلف در خود، در جامعه و زندگی و جهان هستی برایم موضوع بزرگ و مهم و مفیدی هست که تا الان بارها نتیجه توجه کردن به آن‌ها را دیده‌ام و سودهای بسیار زیاد مختلفی برده‌ام؛ که از جمله آنها میتون به کسب و کاری که تا الان از آن سودهای مادی زیادی برده‌ام اشاره کنم که دریافت خیلی از پروژه‌ها و همکاری‌هایم به خاطر توجهم به توانایی‌ها و مهارت‌هایم در زمان‌های مختلفم بوده است؛

  زمان‌هایی که در جمع‌های مختلف خودم را با توانایی‌هایم معرفی کرده‌ام درواقع به نویی به آن‌ها توجه کرده‌ام که باعث برقرار روابط کاری خوبی شده که سودهای بسیاری هم برایم داشته است؛

  قدردان و شاکر این سودهای بسیار زیاد هستم؛

  پاسخ به نظر بالا
 15. نسرین عطاری 3 آبان 1398 در 11:39 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1310 نظر
  نسرین عطاری

  موضوع نظر :

  سلام و درود بر استاد عزیزم.
  خداوند سمیع و بصیر را شاکر و قدردانم که اجازه تماشای مجدد این فیلم ارزشمند را برایم صادر کردند.
  از اینکه برایم دوباره یاداوری شد که:
  شکرگزاری یعنی توجه به نعمتها و با نگاه کاشفانه و موشکافانه به زندگی نگاه کنیم.
  یک انسان شاکر زودتر از سایرین از نعمتها بهرهمند میشوند.
  حواسمون باشه بعنوان یه فرصت و یه نعمت به یه چیز نگاه کنیم
  توجه شاکرانه منجربه توسعه نعمت میشود.
  انشالله بتوانیممم نگاه شاکرانه و ثروت افرین را در خودمان پرورش دهیم و به جهان پیرامون به موقع و سریع دقت کنیم و نعمت های چندسال بعد رو به موقع تشخیص بدیم. و از اینکه یاداوری شد نعمت و رحمت خداوند بسیار زیاد است خیلی خوشحال شدمم.
  بی توجهی باعث کفر و از دست دادن یه نعمت میشه.
  با توجه به نعمتها و با یادآودی مستمر نعمتها ،مغز را مغزی نعمت بین بار بیاریم.
  کفر یعنی بی توجهی کردن و بی اعتنا رفتن از کنار نعمتهاست.
  شکرگزاری یعنی توجه به نعمت و استفاده کردن از نعمت و کفر نعمت یعنی عدم توجه و استفاده نکردن از نعمت است.
  رحمت ها و نعمت های خداوند زمانی برای مان آشکار خواهند شد که ذهن نعمت بین و شاکرانه داشته باشیم.
  قطعا راهکار توسعه و تعالی ما در جهان پیرامون مان وجود داره اولین گام نگاه شاکرانه و نعمت بین است.
  استاد سپاسگزارمم بابت تهیه این فیلم و توصیه مجدد به تماشای آن. خیلی از تماشای مجددش انگیزه گرفتم و شوق و انرژی بیشتری درونم ایجاد شد. سپاسگزار و قدردانممم.

  پاسخ به نظر بالا
 16. علی مجیدی 3 آبان 1398 در 11:31 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1697 نظر
  علی مجیدی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا روشکر که فرصت مشاهده مجدد این فیلک اذزشمند را داشتم و درسهای خوبی برام مرور شد از جمله اینکه تلاش کنم مانند یک بیزینس من نگاه شاکرانه و موشکافانه به محیط پیرام‌نم داشته باشم

  خوشحالم که برام یادآوری شد که اگر نگاه شاکرانه،خلاقانه را داشته باشم فرصتها و نعمتهای بسیار زیادی پیرامونم هست که میتونم از آنها استفاده ببرم

  و بتونم زودتر از دیگران نعمت خوب،خیر جدیدی را با توجه کردن خودم به دیگران عرضه کنم
  چقدر خوب شد که یادآوری شد که نگاه شاکرانه،نگاه موشکافانه برای دیدن نعمت و عرضه خوب برای آینده داشته باشم ولازمه آن داشتن نگاه موشکافانه و محققانه است و باید سطح آگاهی،علم و دانش خودم را بیشتر کنم …جهل ما،بی توجهی ما …کفر و محدویت و پوشش است

  ممنونم از استاد گرامی که با توضیحات ارزشمند در این فیلم باعث شدند نگاه من به نگاه محققانه و‌آگاهانه برای شاکرانه زندگی کردن باز بشه و روحیه شاکرانه،بهره رسوندن و معرفی کردن و نشون دادن باشه

  و گشایش خوبی که داشتم …فهم درک و دیدن توانایی و قدرت و نعمت فروشنده بودن خودم هست …که باید آن را بهتر و بیشتر و زیادتر به دیگران نشون بدم و معرفی کنم

  و باید بهتر و بیشتر قدردان مهارت و استعداد و تخصص فروشنده بودن خودم باشم و از این نعمت الهی بی توجه عبور نکنم

  چقدر خوب شد که این فیلم را مجددا دیدم و فهمیدم باید خیلی بهتر و بیشتر به توانایی فروشنده بودن خودم توجه کنم و از آن استفاده کنم و بیشتر کشفش کنم

  گوش شنوا داشتن …توجه به نعمتها…توجه کردن..خندیدن به حرف مخاطب و خانواده گوش کردن و خوشحال شدن و ذوق نشون دادن ..خوب توجه کردن …شکر نعمت است

  سپاسگزارم از صحبتهای خوب و بسیار مفید شما استاد عزیز و مثالهای خوب و زیادی که در هر مورد بیان کردید تا بهتر به اهمیت،ارزش و راه گشا بودن شکرگزاری و نگاه شاکرانه داشتن پی ببریم و اهمیت و ارزش لطف و حمایت و الهامات الهی به نگاه شاکرانه ما را توصیف کردید

  چقدر خوشحال تر و شادتر و پر انگیزه تر شدم از دیدن این فیلم برای بهتر دیدن و گوش کردن و توجه به نعمتها

  پاسخ به نظر بالا
 17. نیکدخت شریف‌فر 3 آبان 1398 در 11:05 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1536 نظر
  نیکدخت شریف‌فر

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خداروشکر که امروز یکبار دیگه فیلم ارزشمند و پربار توجه به نعمتها را دیدم.

  شکر که بازهم این یادآوری ها را در این فیلم دیدم. اینکه جایگاه خوب افراد بخاطر نگاه شاکرانه آنهاست و همین باعث رشد و رونق زندگیهایشان است.

  متوجه شدم که زودتر دیدن هر نعمتی باعث میشه که فرصت بهره مندی بیشتری از نعمتها داشته باشیم. و پاداش شاکرین از اینجاست که زودتر از بقیه و بموقع به نعمتها توجه میکنند.

  بیاد اوردم که ناآگاهی جبر و محدودیت میاره و اینها محرومیت از نعمت را باعث میشه .
  و بالاخره بازهم این توصیه عالی که روحیه بهره مندی را باید بالاتر و بالاتر ببریم .
  و با بی توجهی ، کفر ورزیدن باعث کم شدن نعمت و از دست دادنش نشویم .

  خداروشکر که این فیلم هربار این را بیادم میاره که از افزونی نعمتها خوشحال بشوم و به دیگران هم معرفی کنم .

  خیلی سپاسگزارم از این فیلم عالی که تکرار آن هربار برایم سودمند و آگاهی بخش است.

  پاسخ به نظر بالا
 18. دریا غفاری 3 آبان 1398 در 10:52 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1609 نظر
  دریا غفاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدارو شاکرم که امروز تونستم مجددا از دیدن این فیلم بهره ببرم و نکات مهمی رو مجددا در ذهنم یادآوری کنم

  خدارو شکر که این فیلم رو به روش فلش درس نویسی انجام دادیم و خلاصه فیلم رو داریم و چقدر ذهنمان با محتوای فیلم هماهنگ تر بود.

  خدارو شاکرم که یادآوری شد برایم که پاداش شاکرین بزودی داده میشود. پاداش شاکرین بهرهمند شدن آنها از نعمت های الهی است .

  پاداش شاکرین اینکه زودتر از مابقی انسانها متوجه نعمت میشوند و از آنها کاربرد میگیرند

  خدارو شاکرم که مجددا یاداوری شد برایم که انسانهای شاکری که زودتر از دیگران به نعمت ها توجه نموده و از آنها استفاده می‌کنند و بیشتر و بهتر از دیگران نعمت ها را به مابقی عرضه می‌کنند بیشتر از انسان های دیگر سود و ثروت کسب می نمایند

  قدردانم بابت این تمرین ارزشمند که این فرصت رو به من داد که مجددا این ویدیو ارزشمند رو تماشا کنم و نکات رو مرور کنم

  پاسخ به نظر بالا
 19. زهرا اکبری 3 آبان 1398 در 8:49 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1521 نظر
  زهرا اکبری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خدا رو شکر که امروز دوباره فیلم توجه به نعمتها رو دیدم و نکات مهم دوباره برام یاداوری شد

  با دیدن این فیلم ذهنم به این نکته هوشیار شد که بسیاری از نعمتها با توجه موشکافانه و شاکرانه انسانها به پیرامونشون کشف شده و شکل گرفته
  و یک انسان شاکر زودتر از دیگران از نعمتها و فرصتها استفاده میکنه و به دیگران معرفی میکنه و بیشترین سود رو خودش میبره و بیشترین ثروت رو کسب میکنه ،**خداوند پاداش شاکرین رو خیلی زود میده**
  رحمت خداوند بسیار گسترده است و هنوز هم نعمتها و فرصتهای زیادی هستند که باید کشف شوند و منتظر نگاه شاکرانه و عملکرد خلاقانه ما انسانها هستند
  نا اگاهی نسبت به یک نعمت و بی توجهی به نعمت موجب محدودیت ، جبر و کفر میشه و فقر و محدودیت و بی رونقی بهمراه میاره
  با توجه نمودن به نعمتها و استفاده درست و دقیق از اونها میتونیم شکرگزار نعمتها باشیم و مسیر توسعه و تعالی رو با داشتن نگاه شااکرانه و نعمت بین بهتر پیش ببریم
  ممنونم استاد عزیز از تمرین ارزشمند این هفته که ما رو نسبت به نعمتهای پیرامون هوشیار و اگاه نمود

  پاسخ به نظر بالا
 20. فرشاد دوانی 3 آبان 1398 در 8:36 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1964 نظر
  فرشاد دوانی

  موضوع نظر :

  به نام خدا ند مهربان و مهر گستر

  سلام.

  خدا رو شکر گزارم که بار دیگر به اینفیلم ارزشمند تونستم توجه کنم و قدر دانم که نکات کلیدی آن منجر به حرکت بهتر در خلاقیت ذهنی روزهای اخیرم هست و به یاری خدا بتونم این بیزنس عالی رو بهش اقدام و از منافع ارزشمندش خودم و دیگران رو بهره مند کنم.

  مربی عزیز از اینکه به لطف حضورم در باشگاه این تمرین رو دوباره تونستم انجام و از کلام اثر بخش و نکات ارزشمندتون بهره مند بشم سپاسگزارم.

  قدر دانم که اشنایی با شما منجر به تحول و رشدم در زندگیست

  پاسخ به نظر بالا
 21. مینا پورحسین 3 آبان 1398 در 6:28 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1100 نظر
  مینا پورحسین

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم
  خدا رو شکر که باز هم تونستم این فیلم ارزشمند رو ببینم و به خودم و ذهنم یادآوری کنم که باید نعمت ها رو ببینم و از اونها لذت و بهره ببرم و از داشتنشون خوشحال بشم.
  متوجه شدم که نعمات خوب و ارزشمند رو علاوه بر اینکه خودم ازشون استفاده میکنم و لذت میبرم، باید به دیگران هم معرفی کنم چرا که اگر نعمتی خوب و ارزشمنده، باید استفاده از اون توسعه و اشاعه پیدا کنه که عمر اون نعمت و انگیزه و ت ان تولید کنندگانش بیشتر بشه و اون نعمت و انگیزه ی تولید کنندگانش از بین نره.
  دانستم که باید نعمات را ببینیم و از آنها استقبال کنیم و آنها را کشف کینم و از آنها استفاده کنیم و به دیگران معرفی کنیم تا دیگران هم سود ببرند.
  خدای مهربون رو شاکرم که این بشارت رو شنیدم که همیشه و در هر زمانی، نعمتی و رحمتی از جانب خدای مهربون وجود داره که من یا فرد دیگری اون رو کشف کنیم و ازش سود و لذت ببریم.
  باز هم از استاد عزیزمون ممنونم که این فیلم خیلی خیلی ارزشمند و با کیفیت رو در اختیار ما قرار دادن و این فیلم ها خودشون نعمت هایی هستن که ما موظف هستیم از داشتنشون بهره ببریم و خوشحال بشیم و ازشون سود مادی و معنوی ببریم.

  پاسخ به نظر بالا
 22. مهناز بشیری 3 آبان 1398 در 6:22 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1198 نظر
  مهناز بشیری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  به نام خدا
  سلام به استاد عزیزم
  خیلی خوشحالم بار دیگه فیلم ارزشمند توجه به نعمتها را دیدم و کلی نکات مهم به کارتهایم اضافه کردم و بسیار پربارتر شد
  مطالب فیلم برام بسیار متفاوت تر از دفعه قبل بود و نسبت به فیلم هوشیاری بیشتری پیدا کرده بودم و یه قسمتهاییش را انگار دفعه اول بود دارم گوش میدم
  یکی از نکات مهمی که اندفعه توجهم را جلب کرد و نت برداری کردم اینکه روحیه شاکرانه توجه به نعمتها ، بهره مند شدن از آنها و بهره رسوندن از آنها هست و معرفی کردن نعمتهای خوب را در خودمون پرورش بدیم و اگر ما دوست داریم جامعه امون رشد کنه و رونق اقتصادی در جامعه ما به وجود بیاد و نعمت بیشتر بشه ما باید به خدا نشون بدیم چون خدا سمیع و بصیر هست و نسبت به عملکرد ما پاسخ میده و نعمتها را بیشتر میکنه

  پاسخ به نظر بالا
 23. سینا ساسانیان 3 آبان 1398 در 10:35 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1265 نظر
  سینا ساسانیان

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام استاد کیایی عزیز،
  خداروشکر با وجود هوشیاری شما و جور دیگر نگریستن به نعمتهای پیرامون در شما ما شاهد بوجود آمدن این فیلم ارزشمند و پر محتوا هستیم. با هربار دیدن این فیلم توجه من از نا امیدی و اینکه دیگه چیزی برای پیشرفت و اختراع شاید وجود نداشته باشه به وسعت نعمتهای پروردگار و وسعت نعمتهای اطرافم و جامعه و این دنیا جلب میشه و از اینکه صاحب تجربه دیدن و لمس دوران سخت پایین بودن سطح تکنولوژی رو دارم و الان و اکنون دارم سرعت بالای انتشار تکنولوژی تجربه میکنم به شاف اونده و مثالهای استاد برام ملموس تر و اثرگذار تر میشه. ، قطعا هرکسی که بتونه خودش رو با این پیشرفت و نعمتهای جدی همسو کنه و با امتیازاتی این نعمتها میتونه در اختیار ما قرار بده واقف بشه قطعا میتونه در ارائه نعمت و محصول جدید پیشرو باشه و کلی از بهشتی که خداوند برای ما تدارک دیده و قولش رو به ما داده بهرمند خواهد شد.

  پاسخ به نظر بالا
 24. مونا یاوری 3 آبان 1398 در 6:41 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1168 نظر
  مونا یاوری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلااام به استاد عزززیز
  خیلی خیلی ممنونم برای تهیه این فیلم ارزشمند که اولین بار توی سفر و توی راه در کنار همسر دیدمش و بعد از اون چندین بار دیدمش و هر بار انگار درکم بیشتر میشه از صحبت های شما و یک جرقه تازه ای بر اساس موقعیت الانم توی ذهنم میخوره.
  خدا رو شکر که امروز تونستم یک بار دیگه این فیلم بی نظیر رو ببینم و خیلی جالب توجهم به اینکه از طریق معرفی نعمت ها به دیگران باعث خیر و بهره مندی بیشتر بشم خیلی جالب شد و مشتاقانه به خودم تعهد دادم که بیش از گذشته تلاش کنم چیزها و نعمت های خوبی رو که کشف میکنم معرفی کنم و همین امشب یک اقدامی هم براش انجام دادم که حس خیلی خوبی دارم و یک ورزش خیلی موثری رو که کشف کردم توی یوتیوب به یکی از دوستانم که میدونم پیگیر لاغر شدن هست معرفی کردم و خیلی خوشحال شد و خودم هم لذت بردم .
  مررسی استاد برای اینکه اموزش های شما تو همه قسمت های زندگی ما به کار میاد و این همه موثر و قدرتمنده

  پاسخ به نظر بالا
 25. منیر نامور 2 آبان 1398 در 6:36 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1652 نظر
  منیر نامور

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا را شکر میکنم که این فیلم را دوباره دیدم و گوش کردم و تاثیر شگر کزاری را بیشتر درک کردم

  یاد گرفتم که اگر میخوایم نعمتی بیشتر داشته باشیم باید به آن نعمت بیشتر توجه کنیم زودتر کشفش کنیم مثل انسان های کار آفرینی که قبلا خیلی سریع به نیاز اطرافیانشون توجه میکردند و سریع کشف میکردند سرمایه گزاری میکردند از آن نعمت استفاده میکردند سود می بردند و هم سود میرسانند

  یاد گرفتیم که هنوز رحمت های خداوند آنقدر زیاده که هر وقت اگر به آن نعمت ها توجه کنیم و سریع رصد کنیم و دست بعمل بزنیم میتوانیم از آن نعمت هم برای خودمان هم برای اطرافیانمان میتونیم استفاده کنیم و سود آوری کنیم

  ممنون از استاد عزیز برای این فیلم بسیار عالی و ارزشمند انشاالله که عامل باشم

  پاسخ به نظر بالا
 26. مهدی مرادی نسب 2 آبان 1398 در 3:05 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1162 نظر
  مهدی مرادی نسب

  موضوع نظر : نظر عمومی

  بنام خداوند بخشنده مهربان و مهر گستر

  سلام

  خدارو شاکرم که یکبار دیگر تونستم فیلم مفید و پراز نکته قدرت توجه به نعمتها را مرور کنم و بازهم مطالب اونو یادآوری کنم تا ذهنم آماده توجه کردن به محیط پیرامونم و نعمتهای اونجا باشد

  یکی از نکات مهم این فیلم اینه که افرادی که بیشتر از دیگران برای بهره رساندن به دیگران وقت و انرژی و ذوق به خرج می دهند مطمئنا بیشتر از دیگران از لحاظ مادی و معنوی پاداش می گیرند و بهره مند می شوند.

  باید سعی کنیم با شکرگزاری و یادآوری نعمتها آنهم بطور مستمر مغزمان را بصورت مغز شاکر بین و نعمت بین بار بیاوریم.

  شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

  رحمت و هدایت خداوند آنقدر زیاد است که اگه فقط ۱۰ یا ۲۰ درصد ذهنمان نعمت بین بار بیاید و ما شروع به توجه کردن به نعمتها کنیم، خداوند ما را طوری هدایت می کند که از این فرصتها به خوبی بهره مند شویم و برای کسب و کار و جامعه این نعمتها مفید باشد

  توجه به نعمتها موجب کشف و توسعه نعمتها می شود

  اذکرونی اذکرکم
  ان تنصروالله ینصروکم

  فقط ذهنمان نعمت بین شود بسیاری از گشایشها و نعمتها و خلاقیتها به سمت ما روانه می شود

  پاسخ به نظر بالا
 27. بهمن آتشی 1 آبان 1398 در 8:32 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1156 نظر
  بهمن آتشی
  مدیر سایت
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا رو شکر برای چندمین بار این فیلم رو دیدم و تونستم به مفاهیم ارزشمند این فیلم و آموزش توجه کنم و اونها رو یک بار دیگه یادآوری کنم.
  بعد از مشاهده این فیلم یک القا و یک درس خوب در این زمینه برای خودم نوشتم که فکر میکنم کلی برام موثر باشه.
  یاد گرفتیم که باید با وارد شدن به هر مکان به نیازها و فرصت های اونجا توجه بیشتری کینم. نگاهی استفاده کننده زود هنگام داشته باشیم. سریعتر حمله کنیم و موقعیت ها رو شکار کنیم.زودتر از دیگران انرژی بزرایم. به استقبال چیزهای خوب بریم. خوب گوش کنیم ، دقیق حس کنیم و خوب ببینیم.

  مدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
 28. لیلا سادات ریاضی 1 آبان 1398 در 8:06 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1721 نظر
  لیلا سادات ریاضی
  مدیر سایت
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خداروشکر از اینکه تونستم مجددا فیلم رو ببینم و هر بار که می بینم عمق مطالب و ارزشمندی اونها رو بیشتر درک‌ می کنم
  نکات مهم :
  مخترعین و کارآفرین ها و ثروت آفرین ها افرادی هستند که در مغزشون نگاه شاکرانه ای دارند و با دقت به پیرامون شان نگاه می کنند و به همین دلیل می توانند هم‌ سود برداشت کنند و هم سود برسانند.

  زمانی ما می تونیم بگیم به نعمتی توجه کردیم که از آن نعمت استفاده کنیم و انسانهای شاکر افرادی نعمت بین هستند و به سرعت از فرصت ها استفاده می کنند و عدم‌ توجه و سریع و ساده ما نسبت به پیرامون و نعمتی یعنی کفر که منجر به از دست دادن نعمت ها و بی رونق شدن جامعه می شود.

  مجددا مطلب پاداش شاکرین یادآوری شد که انسان های شاکری که زودتر از دیگران به نعمت ها توجه نموده و از آنها استفاده می کنند و بیشتر و بهتر از دیگران نعمت ها را به مابقی عرضه می کنند بیش از انسان های دیگر سود وثروت کسب می نمایند که پاداش خداوند این است و در اثر توجه زودهنگام می توانند از مزایا و سودها و ثروت بیشتری بهره ببرند.

  همچنین مطلب اینکه ما باید روحیه تحقیق کردن و نگاه موشکافانه رو در خودمون بالا ببریم تا بتونیم هم‌ از نعمت های بیشتری استفاده کنیم و هم به دیگران سود برسونیم.

  ذهنمون رو به سمت نعمت های بیشتری باز کنیم تا خداوند هم رحمتش رو به سمت ما باز کند. هر چقدر رحمت ها و نعمت های بیشتری ببینیم نعمت های بیشتری جذب میشوند مثل پول پول میاره. متشکرم از استاد عزیز برای توضیحات ارزشمندشون.

  مدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
 29. معصومه آوریده 1 آبان 1398 در 5:33 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1778 نظر
  معصومه آوریده
  مدیر سایت
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا رو شکر که امروز برای چند مین بار این فیلم عالی و ارزشمند رو دیدم.
  دیدن این فیلم دوباره مفاهیم مهمی را در ذهن من زنده گرد و نکات زیر را برداشت کردم:

  ۱- خیلی از افراد ثروت آفرین عملا نگاه شاکرانه ای به جهان پیرامونشان دارن و از این‌نگاه موشکافانه و شاکرانه به نعمتها ثروت حلال کسب می کنند. مثل افرادی که از طریق زعفران و نگاه شاکرانه به زعفران به ثروت رسیده اند

  ۲- خداوند در قرآن به‌ما وعده داده است که پاداش شاکرین را به زودی می دهد که پاداش شاکرین همین بهره مند شدن از نعمتها و سودهای آن است

  ۳- هنوز هم نعمتها و فرصتهای بسیار زیادی در جهان پیرامونم هست که می تونم با نگاه شاکرانه اونها رو کشف‌ کنم و هم خودم از اون نعمت بهره مند بشم و هم دیگران بهره برسونم و از این طریق به پول و ثروت برسم

  ۴- ناآگاهی و جهل من نسبت به نعمت هایی که دارم باعث میشه که از اونها بی بهره باشم و باعث میشه که از ثروتی که در پی اون توجه و اون نعمت هست بی بهره بمونم

  ۵- یاد گرفتم که روحیه بهره مند شدن از نعمتها باعث میشه توسعه و پیشرفت و رشد میشه. استقبال از نعمت های جدید کارآفرین ها و ثروتوآفرینها رو به شوق میاره، تا بیشتر و بهتر تولید کنند

  ۶- اگر طالب رشد و توسعه اقتصادی در جامعه هستم باید این رو به خدا نشون بدم. باید به خدا نشون بدم که مشتاق توسعه و رفاه و آسایش هستم.

  ۷- یاد گرفتن که وضع جامعه ما تغییری نمی کنه مگر اینکه نگرش ما نسبت به نعمت های اطرافمون تغییر کنه. باید نعمت های خدا رو کشف کنیم و استفاده کنیم. فروشگاههای خوب، رستورانهای خوب، اساتید خوب و…. را معرفی کنیم

  ۸- بیزینس منها و کارآفرین ها از گروه افراد شاکر هستند. زیرا نه تنها خودشون از نعمتها استفاده می کنن و سود می برم بلکه این بهره رو یه جهان پیرامونشان میلیون و. افرادی مثل بیل گیتس عملا نوعی نگرش شاکرانه دارن

  ۹- کفر نعمت یعنی بی توجهی به نعمتها باعث کاهش نعمتها می شود. مثلا بی توجهی ما به کتابهایی که منتشر می شود، باعث میشه که از محتوای خوب این کتابها و راهکارهای این کتابها و فرمولها و تدریس های کتابها محروم بمونیم. بی توجهی به این نعمت باعث کاهش اون می شه

  ۱۰- کفر نعمت یعنی خوشحال نشدن از نعمتها، استفاده نکردن از نعمتها، بی توجهی به نعمتها
  شکر نعمت یعنی ذوق کردن از نعمتها ، خوشحال شدن از نعمتها، بهره رساندن از نعمتها به دیگران

  ۱۱- رحمت خداوند آنقدر زیاد است که اگر اندکی به نعمت های پیرامونم توجه کنیم، خداوند با رحمتش ما را به سمت نعمت های دیگری هدایت می کند تا مسائلمون رو حل کنیم، مشکلات رو حل کنیم و زندگیمون رو توسعه بدیم.

  خدا رو شکر به خاطر این نکات مهم.
  تشکر می کنم از آقای مهندس سادات کیایی که مفاهیم‌ عمیقی را در این فیلم بیان کردند. هر بار که آن را میبینم نکات مهم و جدیدی برایم باز می شود.

  مدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
 30. خاطره سادات علیشاهی 15 اردیبهشت 1398 در 3:28 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1607 نظر
  خاطره سادات علیشاهی

  موضوع نظر :

  سلام به استاد عزیز
  خدا رو شکر که حدود دوهفته پیش به توصیه استاد عزیز تونستم این فایل رو گوش بدم و کلی از مطالب مفیدش برایم تکرار بشه
  خدا رو شکر که تونستم از جملات تاکیدی استاد در زمان پخش فیلم عکس تهیه کنم تا در فلش درسهای این فیلم قرار بدم ( به زودی)
  خدا رو شکر بخاطر امکان مشاهده این فیلم که بسیار مورد نیازماست و بارها باید مشاهده اش کنیم

  پاسخ به نظر بالا
  • خاطره سادات علیشاهی 15 اردیبهشت 1398 در 3:34 ب.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 1607 نظر
   خاطره سادات علیشاهی

   خدا رو شکر که بواسطه تمرین توجه به نعمتها و دیدن این فیلم با انگیزه و اراده قویتری به نعمتهای پیرامونم توجه کردم
   خدا رو شکر بخاطر اینکه از خدماتی که در محله مون بود بهتر آگاه شدم و متوجه شدم که با وجود اونها نیاز نیست که به مکانهای دور تر برای بهره برداری از اون خدمات برم
   مثل مغازه سبزی خرد کنی که در نزدیکمون بود ولی چون در مسیر همیشگی من نبود مورد توجهم قرلر نمیگرفت
   خدا رو شکر که دیدمش و الان مدتیه ازش خرید میکنم و راضی هستم ازش.
   شکر بخاطر آگاهی بهتر به مجموعه فرهنکی ورزشی پیام و برطرف نمودن مقاومتم برای بهره برداری بهتر از این نعمت
   گشایش جالب من این بود که خدا رو شکر که نعمتهای عالی به من نزدیک هستند

 31. مونا عطاری 10 اردیبهشت 1398 در 7:54 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1056 نظر
  مونا عطاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خیلی ممنونم از تهیه این فیلم خیلی ارزشمند و آگاهی بخش که هر بار مرورش کلی برامون گشایش ایجاد می کنه. ممنونم که با وجود فلش درس ها با توجه به شرایط میتونیم از فایل تصویری یا مرور فلش درس ها بهره مند بشیم

  خیلی برام جالب بود نکته ای که در فیلم عنوان شد پیرامون دید و نگاه دقیق و تیز بین ثروتمندان و کارآفرینان که به هر جایی می روند توجه شان به موقعیت ها و راه های کسب درآمد و ثروت آفرینی در آن منطقه جلب می شود.اما اکثر ما با درگیر روزمره گی و عادتی برخورد کردن با محیط پیرامونمان می شویم و نعمت ها و فرصت های بسیاری که پیش رویمان هست را نمی بینیم و بی توجه از آنها رد می شویم

  حیرت انگیز و خیلی جالبه که دخترم نورا جان با چه دقت و تمرکزی به محیط اطراف و پیرامون و اشیا توجه می کند و اگر وسیله یا خوراکی ای را برای اولین بار در دستان کوچکش می گیرد چند دقیقه از زوایای مختلف به آن نگاه می کند و آن را بررسی می کند که واقعا و کاملا تحسین بر انگیزه!

  من به واسطه این تمرین باشگاه از چند روز پیش تا کنون تصمیم گرفتم که از هیچ به نعمت های مختلف نگاه کنم و همانند کودکی که برای اولین بار است از آن نعمت بهره مند می شود از نعمت هازبا دقت استفاده کنم و به تمامی جنبه های آن ها آگاه شوم.

  خیلی جالبه که با مشاهده فیلم و انجام تمرین توجه به یک نعمت جدید (نعمت خرید از یک فروشگاه جدید) تونستم الگو پشت پرده بی توجهی به نعمت های خوراکی در فروشگاه ها و با سرعت رد شدن و خرید صرفاً کالاها و خوراکی هایی که قبلاً آنها را امتحان کرده ام و از اینکه با سلیقه خودم و خانواده سازگارند اطمینان دارم را پیدا کردم که حتماً با شما در میان خواهم گذاشت.

  خیلی ممنونم انشالله که بتونیم ذهنمون رو باز کنیم و بیشتر از نعمت هایی که در پیرامونمان هستند به ه مند بشیم.

  پاسخ به نظر بالا
 32. نسیم زاهدی مقدم 9 اردیبهشت 1398 در 5:06 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1356 نظر
  نسیم زاهدی مقدم

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام به استاد عزیز

  متشکرم برای این فیلم بسیار خوب و نکات ظریف و گشایشی که در آن بود؛ خدا رو شکر که چنین نگرشی نسبت به موضوع مهم شکرگزاری در این فیلم بیان شده و میتونیم از آن استفاده های زیادی در همه ابعاد داشته باشیم.

  در مدتی که این فیلم ارزشمند رو دیدم، ذهنم به سمت فرصت های جدیدی باز شده و توجهم به موضوعات و نیازهایی جلب شده که تا به حال ازشون عبور میکردم و در چند مورد، ایده های کاری خیلی جالبی در ذهنم شکل گرفت.

  برای تمرین این مطلب، لیست امکان های مختلفی که نسبت به اونها بی توجهی داشتم رو نوشتم تا انشاالله در برنامه آینده ام استفاده از اونها رو قرار بدهم ولی یکی از مواردی که روز دوشنبه ۹ اردیبهشت، برای تجربه کردنش اقدام کردم، استفاده از میزهای پینگ پنگ پارک ها بود؛ متوجه شدم که من مهارت پینگ پنگ رو در دانشگاه یاد گرفتم و همسر خوبم هم این مهارت رو دارند و امکان های خیلی خوبی هم به طور رایگان و خیلی نزدیک، در پارکها مهیاست و به واسطه حضور در پارک محلی، تونستم از هر سه امکان بالا استفاده کنم و فرصت یک تفریح عالی در هوای بهاری و در مدت زمانی کوتاه فراهم شد.

  خیلی خوشحالم از اینکه به این نعمت ها توجه کردم و تفریح و ورزش خیلی خوبی رو داشتیم و بسیار شاد شدیم و احساس خیلی خوبی رو تجربه کردیم. خدا رو شکر که با توجه به اطراف، میتونیم نعمت های بسیار زیادی رو به زندگیمون اضافه کنیم و شادی و لذت بیشتری رو برای خودمون خلق کنیم.

  پاسخ به نظر بالا
 33. خشایار قشقایی 9 اردیبهشت 1398 در 4:21 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1178 نظر
  خشایار قشقایی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا رو شکر می کنم از اینکه نسبت به این فیلم توانستیم یک حرکت اجرایی داشته باشیم و با استفاده از این تکنیک، به نعمت هایی که در اطرافمان هستند، بیشتر آگاه بشیم.

  به لطف خداوند روز ۸ اردیبهشت ماه توانستم به پارک شفق بروم و با رفتن به این محیط خوب که در دوران کودکی با لطف مادرم زیاد به آنجا مراجعه می کردیم، دوباره بتونم از امکانات آنجا استفاده کنم.
  خدا رو شکر که این پارک دو کتابخانه خیلی خوب دارد که می توانم با مراجعه به آنها از منابع خوبشون بهره مند بشوم و زمان هایی که نیاز به تمرکز دارم، از سالن مطالعه آنها استفاده کنم. نکته عجیب آنجا بود که حق عضویت آنها، تنها و تنها ۵۰۰۰ تومان بود!
  با دیدن کتابخانه سوم که مربوط به کانون پرورش فکری بود، به یاد کودکی ام افتادم و اینکه مادرم من را به این محیط می بردند و روی همان صندلی ها می نشستم و نقاشی می کردم و … یاد آوری خوبی بود برای قدردان از مادرم

  زمین بازی کودکان هم که لطف خودش رو داشت.

  از طرفی متوجه شدم که یک سالن همایش و تیاتر خیلی خوب در حد ۲۰۰ نفر داره که می تونیم برای مراسمات ازش استفاده کنیم.

  همچنین فرهنگسرای پارک هم بیش از ۴۰ عنوان موضوع آموزشی از روانشناسی گرفته تا فن بیان و … برزگرا می کنند.

  زیبایی طبیعی و محیط دلنشین اون هم که افراد زیادی رو به پارک آورده بود، حرف نداشت.

  خدا رو شکر که این پارک تنها ۱۰ دقیقه تا دفتر ما فاصله داره و من با مراجعه به این پارک و استفاده از امکانات اون، متوجه نعمت های خیلی زیادی در اون شدم که ازشون با عدم توجه به این نعمت ارزشمند بی بهره شده بودم.

  در ضمن در مسیر برگشت متوجه شدم که در این مسیر، یک نانوایی تافتان هم وجود دارد که بتونیم ازش بهره مند بشیم.

  خدا رو شکر برای این نعمت خیلی خوب و ارزشمند که ازش تونستم استفاده کنم

  پاسخ به نظر بالا
 34. بابک بیوک افشاری 9 اردیبهشت 1398 در 3:34 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1394 نظر
  بابک بیوک افشاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  به نام خدا
  سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم
  خوشحالم که یکبار دیگر فرصتی شد تا این فیلم ارزشمند، مهم و اثر گذار رو ببینم . از اینکه هر بار با دیدن و یادآوری کردن مفاهیم این فیلم میتونم بهتر به اطرافم نگاه کنم و برای دریافت نعمت های خداوند آماده تر میشوم خدا رو سپاسگزارم
  در چند روز اخیر به این موضوع فکر میکردم که چه فرصتها و امکانهایی در مسیر رفت و آمد روزمره ام و یا خانه مان هستند که بهشون بی توجه ام و میتونم با چند دقیقه صبر کردن و هوشیار تر شدن اونها رو کشف کنم، که توجهم به ساز تارم در گوشه اتاق جلب شد.
  قبل از عید وقتی دستاوردهای سالهای گذشته ام رو مرور میکردم به نوازندگی و ساز تارم فکر کرده بودم و با دیدن دوباره سازم دیدم که فرصت خوبی هست که بعد از یک و سال نیم ساز نزدن و توجه نکردن به سازم ، خیلی خوبه که سازم رو دست بگیرم و چند دقیقه ساز بزنم. اما دیدم که چنتا از سیمهای سازم پاره شدن و نیاز به تعمیر دارند . شماره تعمیر کار سازم رو که سالهای گذشته از خدماتش استفاده میکردم رو پیدا کردم و باهاش تماس گرفتم و خدا رو شکر دیشب تونستم سازم رو پیشش ببرم.
  خیلی جالب بود همین که وارد کارگاهش شدم حس و حال و انرژی خوبی که از نوازندگی، از تار، از نواختن میگرفتم برام یادآوری شدند. همون چند دقیقه ای که با استاد تار ساز صحبت کردم برام یادآوری میشد که از چه جو مثبتی در یک و سال و نیم اخیر بی بهره بودم و بهش کم توجهی کردم .
  در کارگاهش نشستم و چند دقیقه ای ساز زدم و دیدم که به لطف خدا هنوز خوب میتونم بنوازم و مضراب بزنم.
  توجه دوباره ام به نعمت ساز تار، مهارت نوازندگی، حس و حال و انرژی خیلی خوبی که از نوازندگی میگرفتم باعث شد که به نعمتهایی که خداوند در چند سال گذشته بهم بخشیده بودند و من بهشون بی توجه بودم رو دوباره ازشون استفاده کنم ، ازشون بهرهمند بشم .

  گشایشی که این تمرین برام داشت این بود که نعمتها رو با هر میزانی که شده حفظ کنم و برای استفاده از نعمت ها صبر، حوصله ، زمان و انواع هزینه ها اختصاص بدم . خوشحالم که به حفظ و تداوم نعمتها بیشتر دقت کردم و متشکرم از استاد عزیز که این فیلم رو برامون ضبط کردند و در فضاهای مختلف ما رو به دیدن چند باره این فیلم توصیه میکنند.

  پاسخ به نظر بالا
 35. مهناز بشیری 9 اردیبهشت 1398 در 2:32 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1198 نظر
  مهناز بشیری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلاااااااااااااام به همه عزیزان
  خدا رو شکر بابت این فیلم بسیار قدرتمند و کاربردی که تونستم دوباره ببینم و گشایش خیلی جالبی برام باز شد
  با توجه به تمرینی که استاد فرمودن ذهنم خیلی مشغول بود که در. اطراف خونمون چه نعمتی هست که من تا حالا به اون توجه نکردم تا اینکه روز جمعه سارینا تولد دوستش دعوت بود و خونه دوستش سه تا کوچه بالاتر از خونه ی ما بود و وقتی سارینا جان را برای تولد بردم متوجه شدم ته اون کوچه یک پارک بسیار سرسبز و خوشگل برای بچه ها هست که من در این سی سالی که در این محل زندگی میکنم متوجه این پارک نشده بودم .
  که امروز تصمیم گرفتم نهار را با بچه ها تو این پارک قشنگ و آروم بخوریم .
  ممنونم از استاد عزیزم بابت این تمرین ارزشمند که باعث شدن به اطرافم بیشتر توجه کنم و نعمتی که سی سال از اون محروم بودم را کشف کنم

  پاسخ به نظر بالا
 36. مینا پورحسین 9 اردیبهشت 1398 در 2:04 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1100 نظر
  مینا پورحسین

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم.
  خدا رو شکر میکنم که تونستم باز هم فیلم عالی توجه به نعمت ها رو در سایت عزیزمون ببینم.
  در هفته ی گذشته که این فیلم رو دیدم، سعی کردم به نعمات اطرافم بیشتر بینا باشم و بیشتر اونها رو ببینم و ازشون استفاده کنم و بهره ببرم و از وجود نعمات اطرافم لذت ببرم.
  در هفته ی گذشته من از نعمت خیلی خوب اتوبوس استفاده کردم که مدتها بود استفاده نکرده بودم و در هفته قبل یک مسیر طولانی رو با اتوبوس رفتم و دیدم چقدر راحت و آسون تونستم از این نعمت عالی بهره ببرم. خدا رو شکر میکنم که این نعمت عالی رو بعد از مدتها دیدم و ازش بهره بردم.
  ممنونم از استاد عزیزمون که با تهیه ی این فیلم عالی و قرار دادنش روی سایت، چشمهای ما رو به نعمات اطرافمون در زندگی بیناتر کردن.
  امیدوارم بتونم هر روز بیشتر به نعمات اطرافم در زندگی توجه کنم و از وجودشون لذت ببرم

  پاسخ به نظر بالا
 37. سیاوش بیوک افشاری 9 اردیبهشت 1398 در 1:46 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1168 نظر
  سیاوش بیوک افشاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  به نام خدا
  سلام دوستان عزیزم

  در رابطه با تمرینی که برای توجه کردن به یک نعمت جدید داشتیم و دیدن دوباره فیلم توجه به نعمت‌ها ، داشتم فکر میکردم که به سراغ چه نعمتی بروم ، یک مکان جدید ، تفریح و یا خوراکی جدید یا چه چیز دیگه‌ای ، که یهو به ذهنم استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی رسید ؛

  همین فکر کردن پیرامون یک نعمت جدید ذهنم به سمت چند نعمت رفت ، و شروع به فکر کردن کردم که کدام را انتخاب کنم ، یک استخر جدید ، یک شیرینی فروشی آنلاین خیلی باحال و با کیفیت و معروف ، و یا خرید جوراب‌های خوش‌رنگ و خوش طرح که جذابیت متفاوتی هم نسبت به خریدهای قبلی جوراب‌هام داشته باشند ، و همینطور لذت خرید اینترنتی رو بیشتر تجربه کنم ، اینکه با گوشی موبایلم و از هر جایی که باشم ، فقط کافیه به اینترنت وصل بشم و انتخاب کنم که چه طرح و نقشی از جوراب نیاز دارم ، و در عرض یه زمان کوتاهی خریدم رو کامل کنم ، و راحت هرجای شهر که می‌خوام تحویلشون بگیرم .

  و همینطور در رابطه با دیدن فیلم ، خیلی خوب بود که فیلم رو روی فلشم داشتم و با یه تبدیل اوتی‌جی به گوشیم وصل کردم و سرکار توی شرکت در حالی که مشغول کارم بودم ، هدفون توی گوشم گذاشتم و صدای مربی و نکات آموزشی را شنیدم ؛

  خدا را شکر می‌کنم به خاطر امکانات خیلی خوبی که با انجام این تمرین برایم آشکار شدند .

  ممنونم استاد به خاطر وقتی که برای ضبط و ثبت این فایل ویدئویی ارزشمند قرار دادید و به رایگان در اختیار ما قرار دادید تا یادآوری‌های مهمی را در رابطه با توجه به نعمت‌ها و شکرگزاری از آنها در ذهنمان یاد کنیم .

  پاسخ به نظر بالا
 38. احمد ابراهیمی 9 اردیبهشت 1398 در 1:37 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1271 نظر
  احمد ابراهیمی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام به استاد عزیز و دوستان نعمت بین
  خدارو شکر میکنم و خیلی خوشحالم از اینکه هفته پیش به توصیه استاد عزیز فیلم توجه به نعمتهارو یکبار دیگه تونستم ببینم و ذهنم یادآور مفاهیم شکر گزاری بشه و ابعاد مختلفش برام بازتر بشه

  خدارو شکر میکنم که تونستم از نعمت باغ ملی گیاه شناسی که خیلی دوست داشتم از نزدیک ببینمش هفته ی گذشته به اتفاق خانواده و دوستان از این مجموعه زیبا که با زحمت و تلاش متخصصین شکل گرفته رودیدن کنم

  مناظر و مناطق مختلف و طبیعت باغ گیاه شناسی با این که حس میشد که بطور طبیعی و خودجوش شکل نگرفته ولی اونقدر به خوبی طراحی شده و پرورش یافته بود که میشد گوشه و نمونه ای از انواع گونه های مختلف و متنوع طبیعی در زمین رو در این فضا مشاهده کرد و فوق العاده برام جذاب و لذت بخش بود چرا که با دیدن و توجه دقیق بهش همون لذت و شعفی که استاد گرامی برای یکی از مفاهیم شکرگزاری تعریف کردن برام زنده شد و چه قدر جالبه که ما در شهرمون، در نزدیکیمون یک همچین امکانی رو میتونیم بسادگی ازش بهره مند باشیم

  یکی از نکته هایی که باعث شده بود تا این مجموعه سرحال و پر طراوت و جذاب و پاک بمونه اهمیت و سخت گیریی بود که مسئولین این مجموعه نسبت به حفظ و نگهداریش داشتن و حتی بازارچه خوراکی ها و محصولات مستعمل طبیعی و گیاهیش هم خیلی جذاب و چشم گیر و پر رونق بود و خدارو شکر که مردممون هم از این نعمتها خیلی خوب دارند استقبال میکنن و همین امر به دوام و دیدنی تر شدن این فضا کمک کرده

  خلاصه که من بشخصه خیلی از دیدن و گشت و گذار از طبیعت زیبا و متنوع این فضا لذت بردم و به شعف اومدم ،بخصوص که با جمع این تجربه رو داشتم

  ممنون از استاد بزرگوار که همون دو هفته پیش که پیشنهاد دیدن فیلم رو دادن با آب و هوا و فصل زیبای بهار مصادف شد و تونستم با این تمرین عالی بخشی از مفاهیم بیان شده در فیلم رو بیشتر درک کنم .

  پاسخ به نظر بالا
 39. سرود آتشی 9 اردیبهشت 1398 در 1:03 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1202 نظر
  سرود آتشی

  موضوع نظر : یادآوری نعمت‌ها

  سلام به استاد عزیزم و دوستان گرامى.استاد جان ممنون به خاطر این فیلم عالی قدرت توجه به نعمت ها.
  این فیلم و تمرین باشگاه باعث شد که من هفته پیش به رستوران گبگو برم چون هم با رفتن به این رستوران حال و هواى بوشهر شهرى که توش بزرگ شدم رو یادم می اومد و هم میدونستم این رستوران خیلی کارکنین مودب مهربان و خونگرمى داره.
  تونستم با رفتن به این رستوران و توجه به رستوران جنوبی و غذاهای خیلی خوشمزه شکرگزار این نعمت باشم و از کارکنینش تشکر کلامی و مالی کنم ضمن اینکه با لهجه بوشهرى باهاشون حرف بزنم و حس راحتى و ریلکسی بهم دست بده.
  خدا رو شکر که الگوى خونگرمى و مهربانی زیاد و شاید زیادی رو با دیدن همشهریام پیدا کردم.
  خدا رو شکر به خاطر ته انداز ماهى که خیلی غذای خوشمزه و هوس انگیزی بود.
  این رستوران موسیقی عالی سنتی جنوبی داره و روزهاى تعطیل نیهنبونه دارن.خدارو شکر که تونستم به این نعمت توجه کنم همچنین نعمت دوست عزیزم رو بهش توجه کردم که یک سال و نیم ندیده بودمش و در دوره ای که روحیه م خوب نبود خیلی رفیق خوب و همراهی بود و همچنین هنوز هم هست.خدارو شکر که تونستم از دوستم به صورت کلامی قدردانى کنم و بهش بگم که چقدر در زندگیم مفید بوده و دید من رو نسبت به ثروت عوض کرده.
  ممنون ازین تمرین عالی و این فیلم فوق العاده.بینظیر بود.

  پاسخ به نظر بالا
 40. مهرنوش بیوک افشاری 9 اردیبهشت 1398 در 12:53 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1367 نظر
  مهرنوش بیوک افشاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خیلی خدا رو شکر می‌کنم که با دعوت استاد تونستم این هفته برای دیدن فیلم «قدرت توجه به نعمت‌ها» وقت بزارم و مفاهیم خوب این فیلم برام یادآوری بشه.
  واقعاً تصدیق می‌کنم که نگرشِ نعمت بینی و توجه درست به نعمت‌ها، یکی از راهکارهای کسب ثروت و بهره‌مندی از نعمت‌ها و امکانات و حتی بهره‌مند کردن دیگران از اون نعمت‌ها است.
  من حدود ۲۲ سال باراها و بارها از کنار هتل تاج‌محل عبور کرده بودم و با این تفکر اشتباه که اینجا یک محیط گران هست و من توان استفاده از خدمات اینجا را ندارم، عبور کرده بودم. با مرور مفاهیم این فیلم تصمیم گرفتم که ریسک کنم و یکبار برم و از این نعمت زیبا و جذاب استفاده کنم.
  خدا رو شکر با مقاومت‌هایی که داشتم به این هتل زیبا رفتم، تونستم ساعتی رو در فضای لابی هتل باشم، از کافی‌شاپ هتل استفاده کنم. رفت و آمدها، قرارهای کاری و صحبت‌هایی که در اونجا بود رو ببینم، عکس بگیرم، مجله‌های لاکچری و تبلیغات خاصی که در اون فضا بود رو ببینم و با برخی باورهام مواجه بشم.
  خدا رو شکر می‌کنم که متوجه شدم، نگرش بهره‌مندی از نعمت رو کم دارم و باید بیشتر و بهتر در خودم پرورشش بدم.
  ممنونم استاد از این فیلم آموزشی خوب که تهیه نمودید و به رایگان در اختیارمون گذاشتید

  پاسخ به نظر بالا
 41. پروین باباچاهی 9 اردیبهشت 1398 در 12:33 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1237 نظر
  پروین باباچاهی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدااااااا را خیییییییلی خیییییییلی شکرگزارم برای این فیلم فوق العاده و نکات و مصداقها و مثالها و نمونه هایی که با آموزشهای ارزشمند و بیان انگیزه دهنده ی استاد گرامی می شنویم . خیلی خوشحال شدم که برای دومین بار در این روزها این مطالب را شنیدم و درک بیشتری از معنی شکرگزاری دارم . خیلی عالی تر اینکه با تمرین عملی اونو انجام دادیم واقعا استاد شاهکار بود این روشی که ارائه کردید . من تقریبا مدتیست که یک روز درمیان پیاده روی می کنم و همیشه از یک پارک محله ای که روبروی خونمون بود برای اینکار استفاده می کردم برای تمرین توجه به نعمتها چند روز پیش برای پیاده روی پارک محله ی جدیدی را که سالهاست با ماشین از کنارش رد میشدم انتخاب کردم و برای پیاده روی رفتم . واقعا از خودم و بی توجهیم متعجب شدم زیرا فضایی بسیار زیبا و باحال داشت و احساس من متفاوت و خیلی بهتر بود و هیجان بیشتر و انگیزه ی بیشتری برای پیاده روی در من ایجاد کرد ولی مکانی که اکثرا برای پیاده روی استفاده میکردم اصلا اینطوری نبود و فقط میخواستم که ساعت پیاده رویم رو پر کنه . خیلی از استاد عزیز سپاسگزارم برای آموزشهای بینظیرتون که هر وقت میشنوم درونم انگیزه های بیشتری و امیدهای بیشتری زنده میشوند و قطعا که شما از جمله نعمت بزرگ و بی همتایی هستید که ما با توجه کردن به آن روزانه باید از شما شکرگزاری کنیم و به خدا بگیم و اعلام کنیم تا خداوند هم بیشترش رو به ما بده یعنی کسب روشهای جدید و مطالب زیادی که در مغز و درک و معلومات شماست نصیبمان بکند و امکان و فرصت ارائه آنها هم به شما بیشتر دهد تا مردم بیشتری را از داشته هایتان بهره مند شوند . بسیار زیاد از شما متشکرم درود خداوند بر شما باد .

  پاسخ به نظر بالا
 42. بهمن آتشی 9 اردیبهشت 1398 در 12:09 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1156 نظر
  بهمن آتشی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدا را شکر برای این فیلم آموزشی فوق العاده. و ممنون از استادمون که همیشه بهرترین های آموزشی رو در اختیارمون میزاره.

  تماشای مجدد دو تا گشایش جالب و مهم برای من داشت:

  ۱- خیلی جالبه که تا امرور به موضوع معرفی نعمت به دیگران در این فیلم توجه نکرده بودم. به نظرم این موضوع خیلی مهم هست چرا که معرفی نعمت مقدمه عرضه نعمت برای جنع کثیری از مردم هست و کسی که هنوز به درجه معرفی نعمت برای اطرافیانش نرسیده باشه توانایی عرضه و کسب رزق از اون نعمت رو نخواهد داشت.

  ۲- ما در مهندسی موضوع بسیار مهمی بنام ادراک داریم که کتاب های مفصل و زیادی دربارش نوشته اند. و تکنیک و روش های بدست آوردن ادراک خیلی شبیه توجه به نعمت هاست.
  درواقع بهترین طراحان و مهندسان دنیا اونهایی بودند و هستند که ادراک جامعی نسبت به درون خودشون، حواس پنجگانه، محیط، کارفرما و نیاز ها و تاثیرات فضا دارند. اونها هستند که میتونن بهترین عملکرد رو از خودشون ابراز کنند

  پاسخ به نظر بالا
 43. مهدی مرادی نسب 9 اردیبهشت 1398 در 11:57 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1162 نظر
  مهدی مرادی نسب

  موضوع نظر : نظر عمومی

  بنام خداوند یادآوری کننده و حامی

  سلام

  شاکرم از خداوندی که با راهنمایی ها و حمایتهایش همیشه می تونم در زندگی راحتتر و شفافتر و مشخص تر حرکت کنم و خیالم راحتتر باشه و ذهنم مطمئنتر

  قدردان خداوندی هستم که فقط با مشاهده و تفکر بر روی موضوعی، به سرعت موضوعات مشابه و مصداقهای آنرا برایم به وضوح به نمایش می گذارد. خدایا شکرت که تو را دارم و متشکرم که به این سادگی و شفافیت مصداقها و تجارب دیگری را برایمان آشکار میکنی.

  من بعد از مشاهده مجدد این فیلم چندین نمونه از نعمتها و فرصتهایی را دیدم و تجربه کردم که مدتها و حتی در برخی موارد سالها بود از کنارش می گذشتم و آنرا اصلا نمی دیدم. خیلی جالبه که مثلا من ۱۵ ساله در یک شرکت کار می کنم و در این ۱۵ سال درخت انجیر بزرگ و تنومندی که معلومه سالهاست کاشته شده و تازه نیست و پر از انجیرهای کوچولو موچولو هست را ندیده ام؟!!!!. خیلی عیبه که اینهمه سال هر روز دوبار و یا بیشتر از این مسیر بگذری و نعمتی به این بزرگی و تنومندی رو نبینی و دقیقا عصر همان روزی که این فیلم را مشاهده می کنی، ببینی.

  و یا یک تجربه جذاب دیگر فرصت شغلی و امکانی است که در این هفته ذهنم به رویش باز شده و دارم رویش کار می کنم که ان شاء الله برای تغییر شغلم روی این موضوع هم اقداماتی انجام دهم. در حالیکه موضوع مورد نظر بیش از دوسال است در خانه ما وجود دارد و من تازه به یاد تولید و تکثیر این موضوع افتاده ام.

  خدا رو شکر می کنم که فقط با مشاهده و چند دقیقه و یا حداکثر یک ساعت تفکر روی موضوعات مطرح شده در فیلم چندین نعمت و فرصت را یافته ام و ان شاء الله به زودی بتوانم از این نعمتها بهره مند شوم

  پاسخ به نظر بالا
 44. دریا غفاری 9 اردیبهشت 1398 در 11:36 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1609 نظر
  دریا غفاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خدارو شکر که در این ایام دوبار دیگر توانستم فیلم توجه به نعمتها رو ببینم و نکات جدید و تازه تری رو یادداشت کنم …خدارو شکر که این بار توانستم چندین درس جدید رو ثبت کنم

  درمحله ما ابتدای خیابان چند ماهی هست که فروشگاه زنجیره ی جانبو افتتاح شده و ما همیشه با بی تفاوتی از کنار این فروشگاه عبور میکردیم

  مقاومت داشتم برای خرید از آن فروشگاه چرا که هم مسافت تا خانه ما زیاد بودوهم یک های پر مارکت در خانه مجتمع داریم که اکثر مایحتاج ما رو داره

  خدارو شکر به واسطه انجام این تمرین ذهنم معطوف به نعمت فروشگاه جانبو شد و به این فروشگاه رفتم و خرید کردم

  هم تنوع کالا بسیار زیاد بود و هم قیمتها بسیار مناسب تر بودند و هم از ساحل امن خودم رها شدم و احساس خوبی از مراجعه به این فروشگاه داشتم و توانستم مقاومتم رو کم کنم

  خیلی ممنونم از استاد عزیزم برای تهیه این فیلم ارزشمند و تمرین بسیار کاربردی این هفته

  پاسخ به نظر بالا
 45. علی مجیدی 9 اردیبهشت 1398 در 11:34 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1697 نظر
  علی مجیدی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  خداروشکر میکنم که بواسطه این تمرین فرصت و شرایط مشاهده و دیدن این فیلم مجددا برایم شکل گرفت و از صحبتهای خوب استاد در مورد شکرگزاری عملی و دیدن نعمتها به شکا کاربردی و کسب استفاده و لذت بردن از آنها ذهنم بهتر و بیشتر باز شد

  خداروشکر که فرصتی شد تا بتونم از یک فروشگاه خوب و بزرگ فرش و مبلمان دیدن کنم که برای اولین بار بود که این فروشگاه رفتم و تونستم با فروشندگان خوش برخورد آن گفتگو کنم و از دیدن فرشهای زیبا و مبلمان قشنگ لذت ببرم

  چقدر خوشحتل شدم و لذت بردن از حضور در این فروشگاه بزرگ و شیک و عالی که ثروتمندی را برایم آشکار کرد و با دیدن این نعمتها ذهنم به فراوانی بهتر باز شد

  از خداوند و شما استاد گرامی ممنون و متشکرم برای این تمرین و کسب نتایج و سودهای مادی و معنوی آن

  پاسخ به نظر بالا
 46. نسرین عطاری 9 اردیبهشت 1398 در 11:32 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1310 نظر
  نسرین عطاری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  با سپاس از استاد بابت تهیه فیلم قدرت توجه به نعمتها. از اینکه فرصت دوباره گوش کردن به این فیلم ارزشمند برایم مهیا شد خیلی خوشحالم و شاکر خداوند هستم. از اینکه با شنیدن جملات و مثالهای ملموس و کاربردی ذهنم بیشتر متوجه نعمتهای اطرافم شد سپاسگزارم. از اینکه با تماشای این فیلم سعی کردم سرعت زندگی را کمتر کنم و با دقت و توجه بیشتری به اطرافم نگاه کنم خوشحالم. جالبه اگر نوع نگاه مون را عوض کنیم و با دید بهتری به اطراف نگاه کنیم نعمتهای بسیار زیادی که در اطرافمون هستند خودنمایی می کنند .
  ۱. مدت دوساله هر هفته روزهای شنبه از پل عابر پیاده برگزاره چمران باسرعت زیاد و عجله از جلوی دستفروشی که در آن مکان حضور دارد عبور میکنم ،این هفته ذهنم معطوف به نعمتهایش شد و چند جفت جوراب خریدم.

  ۲. با یک برند خوب از مربای گل بهروز آشنا شدم که طعم بسیار متفاوتی از بقیه مرباهای گل داشت.
  جالبه که نعمت های کوچک و بزرگ اطرافمان زیاد وجود دارند این من هستم که باید ذهنم را نعمت بین پرورش دهم و حضور و وجود نعمتها را درک کنم و با معنایی که به آنها می بخشم رنگ زندگی را خوشرنگتر کنم.
  مجددا از استاد بابت تهیه فیلم و دعوت به دوباره گوش کردن به آن سپاسگزار هستم.

  پاسخ به نظر بالا
 47. سودابه آتشى 9 اردیبهشت 1398 در 11:17 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1111 نظر
  سودابه آتشى

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خدا رو شکر که باز هم تونستم این فیلم ارزشمند رو ببینم و این بار تونستم نتایج متفاوتی ازش بگیرم چون همراه با تمرین عملی بود، خدا رو شکر که این تمرین به ذهن استاد رسید و به ما گفتن.
  در هفته ی گذشته بخاطر این فیلم و این تمرین مدام ذهنم به دنبال کشف نعمت های جدید بود و علاوه بر تمرینی که برای کلاس برای این فیلم انجام دادم (خوردن غذای ترکیه ای که هر دفعه میدیدمش و به نظرم اصلا خوب نمیومد ) این تمرین رو در ابعاد کاری و کارهای کوچک و بزرگ دیگه مثل توجه به نرم افزاری که بلد بودم و مدتها بود ازش استفاده نکرده بودم، مثل استفاده از فیلم های آموزشی ای که داشتم و سایت یوتیوب که فیلم های رایگان داره، مثل پوشیدن لباس جدیدی که هدیه گرفته بودم و چون طبق سلیقه ام نبود ازش استفاده نمیکردم و خیلی کارهای از این قبیل.
  چقدر عالی بود این تمرین عملی و امیدوارم که بتونیم این تمرین رو خیلی بیشتر و حتی به صورت مداوم داشته باشیم عااالی بود ممنونم استاد.

  پاسخ به نظر بالا
 48. مرجان ملاحسینی 9 اردیبهشت 1398 در 11:16 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1306 نظر
  مرجان ملاحسینی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خداروشکر که فرصتی شد تا این فیلم را دوباره ببینم ،هربار که این فیلم را میبینم،به قدری مغز و ذهن من نرم میشه که خودم تعجب میکنم ،که چرا بعد از دیدن این فیلم من اینقدر توجه ام بیشتر و استفاده کردن از نعمت های اطرافم راحت تر میشه و مقاومت هایم ازبین میره ،واز خداوند میخواهم که این فرصت را به من بدهد تا هر هفته ویا دوهفته یکبار این فیلم راببینم و بتوانم خیلی بیشتر از نعمت هایم استفاده کنم ،
  من این فیلم جدیدا وقتی دیدم بعد از آن اول از یک مکان تفریحی که در برج میلاد هست دلفیناریوم ،همراه خانواده ام و بستگانم دیدن کردم و خیلی لذت بردیم ،بعد از یکی قابلیت های گوشی ام استفاده کردم که خیلی عالی بود و کاربردش برایم زیاد است که قبلا استفاده نمیکردم ،بعد از یک سوهان فروشی در نزدیکی منزلمون خرید کردیم ویکی دیگه هم به تردمیلی که در باشگاه ورزشی مان در زیر آپارتمان هست توجه کردم،که یکسالی است داریم ولی من تا به حال از آن استفاده نکرده بودم .
  خداروشکر که چنین نعمتی هایی را دارم.وتوجه ام بیشتر شده به آنها

  پاسخ به نظر بالا
 49. زهرا اکبری 9 اردیبهشت 1398 در 0:49 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1521 نظر
  زهرا اکبری

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خدا رو شکر میکنم که فرصت دیدن دوباره فیلم توجه به نعمتها برام فراهم شدو با دیدن این فیلم سعی کردم به چیزهایی که توی زندگیم کم هست توجه بیشتری کنم ،مثل رنگ که همیشه اگه خریدی برای خونه دارم دنبال رنگ تیره. و ساده ای هستم که زود کثیف نشه و مجبور نباشم زود به زود تغییر بدم که اینبار سعی کردم نگاهم رو رنگیتر و شادتر کنم و چند تا وسیله رنگی برای خونه خریدم که حس خوبی بهم بخشید
  یه نکته مهمتر اینکه قبلا اصلا به ظروف توجهی نداشتم نسبت به داشتنشون مشتاق نبودم ومثلا میگفتم خوب من که قابلمه دارم چه نیازبه که برم برای خرید قابلمه یا وسایلی که دارم ، سعی میکردم از جذابیتها و زیباییهای جهان اشیا امروزی فاصله بگیرم ،از ظروف و وسایل پیشرفته امروزی غافل بودم و نسبت بهشون خیلی بی توجهی کردم و خودم رو از امکانات خوبی که دارند محروم کردم انشاالله که بتونم نسبت به نعمت های پیرامونم اگاه باشم و شاکرانه تر عمل کنم

  پاسخ به نظر بالا
 50. لیلا سادات ریاضی 9 اردیبهشت 1398 در 0:37 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1721 نظر
  لیلا سادات ریاضی

  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خیلی خداروشکر میکنم از اینکه تونستم مجدد فیلم توجه به نعمت ها رو ببینم و خوشحالم که این بار تصدیق های بیشتری از رویدادها رو می تونستم در ذهنم به یاد بیارم.
  در مورد تمرین؛ به پاساژی رفتم که تقریبا اکثر مواقع برای خرید کفش به آنجا می رفتم و به بقیه کفش فروشی ها دقت نمی کردم خصوصا این مغازه جدیدی که رفتم تنها به پشت ویترین بسنده می کردم و حتی به داخل مغازه برای دیدن نزدیک‌ کفش ها نمی رفتم به خاطر یک سری دلایل خاص خودم ولی به واسطه این تمرین خیلی خوب با اینکه اول به همان مغازه آشنای قبلی رفتم ولی صبر کردم و وقت بیشتری گذاشتم‌ تا بتونم بقیه مغازه ها هم ببینم و در ابتدا نسبت به رفتن و دیدن کفش ها داخل مغازه مقاومت داشتم و گفتگوی ذهنی تکراری داشتم ولی خداروشکر که تونستم چندین کفش بر خلاف سلیقه ام امتحان کنم و کفشی رو انتخاب کنم که قبلا نسبت بهش مقاومت داشتم ولی بعد از پوشیدن احساس خیلی خوبی داشتم. خداروشکر برای سودهایی که تمرین ها برامون داره. خیلی ممنونم از استاد عزیز.

  پاسخ به نظر بالا
 51. نیکدخت شریف‌فر 9 اردیبهشت 1398 در 0:10 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1536 نظر
  نیکدخت شریف‌فر
  لیلا سادات ریاضی
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خداروشکر که در این دو هفته اخیر ، دوبار موفق شدم که این فیلم را ببینم و از مطالبش مجددا استفاده کنم.
  خیلی خوشحال و قدردانم که با شنیدن مجدد صحبتهای استاد متوجه یک مقاومت درونی ام برای بازدید از نمایشگاه کتاب شدم. و برام گشایشی رخ داد .
  اینکه من قبلا خیلی زیاد به نمایشگاه میرفتم و از زمانیکه نمایشگاه به مصلی منتقل شده بسیار کمتر و با مقاومت زیاد به آنجا میرفتم. متوجه شدم که افت کیفیت مکان، حس خوبی که به نمایشگاه بین المللی داشتم و به مصلی ندارم ، همچنین نظم کمتری که در نمایشگاه مصلی دیده میشه، همه عواملی بودند تا تمایل من به دیدار از نمایشگاه کتاب در این چندسال اخیر کم بشه و بدلیل این محدودیتها، اصل داستان و نعمت اصلی آگاهی از کتب جدید را از دست بدهم.
  خداروشکر که با دیدن این فیلم ، امروز اقدام مفیدی کردم و به نمایشگاه رفتم و تصمیم دارم که بازدیدم را در روزهای بعد کاملتر کنم. خوشحالم و خداروشکر میکنم که این گشایش برایم شکل گرفت.
  خیلی قدردانم از استاد برای تهیه این فیلم و تمرین عملی جالبی هم که در این راستا انجام دادیم.

  خداروشکر در آن تمرین هم یک سس بسیار خوشمزه از محصولات شرکت مهرام را خریداری و تست کردیم و همگی از شناختن این سس خوشمزه، خیلی راضی و خوشحالیم. سس دیپ پنیر ناچو

  لیلا سادات ریاضی
  پاسخ به نظر بالا
 52. سینا ساسانیان 8 اردیبهشت 1398 در 11:11 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1265 نظر
  سینا ساسانیان
  لیلا سادات ریاضینیکدخت شریف‌فر
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام و درود،
  خداروشکر که با دیدن دوباره فیلم ارزشمند توجه به نعمتها، امروز بعد سه ماه مقاومت و شکستن کمالگرایی در خودم به مغازه آبمیوه فروشی که سه ماهی بود سرکوچمون باز شده بود توجه کنم و ب مراجعه به اون مغازه با برخورد بسیار خوب و مؤدبانه و همچنین کیفیت خیلی خوب محصولاتشون مواجه بشم، خداروشکر میکنم که با توجه کردن به این مغازه تازه تأسیس هم خودم از نزدیکی و در دسترس بودنش و همچنین کیفیت خوب محصولاتشون بهره‌مند شدم و همچنین صاحبان جوان مغازه به ادامه فعالیتشان و کسب درآمد دراین محل امیدوارتر خواهند شد.

  لیلا سادات ریاضینیکدخت شریف‌فر
  پاسخ به نظر بالا
 53. معصومه آوریده 8 اردیبهشت 1398 در 10:46 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1778 نظر
  معصومه آوریده
  لیلا سادات ریاضینیکدخت شریف‌فر
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  به لطف خداوند هفته پیش دوبار به همراه پسرم این فیلم آموزشی مهم را ببینم.
  شکر که یک بار دیگه برام یادآوری شد که ناآگاهی به نعمت، یا کفر همان محدودیت است.
  به عنوان مثال، سال گذشته برای کوتاه کردن موهای پسرم خیلی نگران بودم.‌ چون خیلی جنب و جوش داره و هر آرایشگری قبول نمی کرد. در ضمن باید آرایشگری ماهری می بود که هم مدل خوبی موهاش رو کوتاه می کرد و هم آسیبی بهش نمی رسید.
  کلا تصمیم گرفته بودم که تا ۳ سالگی موهاش رو کوتاه نکنم. اما از طرفی رشد موهاش خیلی خوب بود و به وضوح می دیدم که ناراحتش می کنه وانمی تونه کنترلشون کنه.
  اما اصلا به فکرم نمی رسید که افرادی هستند که تخصص آرایش کودک دارند! پس در این ضمیمه تحقیق هم نمی کردم‌و دچار محدودیت بودم.
  تا اینکه به لطف خدا در یک مهمانی یکی از اقوام یک آرایشگاه مخصوص کودکان رو معرفی کرد که اتفاقا خیلی هم‌نزدیک خونمون هست. آرایشگاه که فقط کودکان رو قبول می کنه!
  ناآگاهی من از این نعمت باعث محدودیت من شده بود.

  لیلا سادات ریاضینیکدخت شریف‌فر
  پاسخ به نظر بالا
  • معصومه آوریده 8 اردیبهشت 1398 در 11:29 ب.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 1778 نظر
   معصومه آوریده

   در ادامه باید بگم که بعد از دیدن فیلم برای تمرین دو اقدام انجام دادم که به نعمت های پیرامونم آگاه تر باشم.
   یکی اینکه بعد از چند سال همرا با پسرم رفتیم نمایشگاه کتاب. هیچ وقت فکر نمی کردم که قسمت مخصوص کودکان در نمایشگاه اینقدر وسیع باشه. خیلی خوشحالم که با وجود سختی، با فرزندم رفتیم نمایشگاه و از این نعمت بهره مند شدیم.

   اقدام بعدی من دیدار همکاران قدیمم بود. من دوستان و همکاران زیادی داشته ام. اما هیچ وقت به حفظ و توسعه رابطه ام اهمیت نمی دادم. اما این بار تصمیم گرفتم به روابطم به چشم‌ یک نعمت نگاه کنم، از اون استفاده کنم، حفظش کنم و توسعه بدم.

 54. فرشاد دوانی 6 اردیبهشت 1398 در 10:31 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1964 نظر
  فرشاد دوانی
  لیلا سادات ریاضینیکدخت شریف‌فر
  موضوع نظر :

  سلام.

  خدا رو شکر از این فیلم پر خیر و گشایش

  به لطف خدا فرصتی پیش اومد که این فیلم رو دوباره ببینم و به صورت عملی و اگاهانه له نعمت های پیرامونم توجه کنم.

  قدر دانم که این عملکردم گشایش جالبی برام داشت و ابنگونه شد که :
  ● به میزانی که چشمم دنبال نعمت های جدید بود و اگاهانه مشتاق به انجام تمرینِ کشف نعمت جدید بودم، دیدم که چقدر نعمت در پیرامونم هست که تا حالا بی تفاوت از کنارشون عبور کردم. چقدر فروشگاه های جدید در محله ای که بودم باز شده و چقدر نعمت های گوناگونی در فروشگاه ها هست.

  ● حتی برام ابن گشایش رو داشت که وقتی فروشنده ایی از کالایی جدید داره تبلیغ و معرفی میکنه من چقدر در برابر اون کالا که قبلا نمونه مشابهش رو با مارک دیگری استفاده میکردم، مقاومت دارم و حتی به سختی حاضر به تستش هستم. وای وای. خدا رو شکر که امروز در برابر مقاومت هام ایستادگی کردم و تست کردم و حتی برند جدید بیسکویتی که فروشنده تبلیغ و معرفی میکرد رو به کمک همسر عزیزم خریدم.۲

  و اما من سه مورد نعمت جدید رو، در تمرین کشف نعمت های جدید پیرامون مون و استفاده اگاهانه ازشون، تونستم کشف کنم و ازشون بهره مند بشم که ان شا الله فیلم و عکس گزارشش رو در گروه به اشتراک خواهم گذاشت.
  این سه تا شامل :

  ۱- بیسکویت و کیک های جدید برند کوپا – Copa

  ۲- وازلین عطری و در بسته بندی پمپی برای استفاده راحت تر

  ۳- رستوران تازه تاسیس مشایخی در کردان کرج

  توضیح مورد ۱ ، محصولات شرکت کوپا :
  خدا رو شکر که با وجود مقاومت هام در مورد شماره ۱ اما صبر کردم و تبلیع فروشنده رو شنیدم، اصرارش به تست رو با مقاومت گوش کردم و بسته رو باز کردم و تستش کرده و در نهایت ۳ عدد ازش خریدم تا طعمهای مختلفش رو تست کنم. تست اولیه که خوشمزه بود و ان شا الله بقبه تست ها هم خوشمزه باشه و لذت ببریم.

  توضیح مورد ۲ وازلین پمپی :
  در هفته پیش این محصول جدید رو دیدم و برام خیلی شگفت انگیز بود که هم وازلینش عطری و با بوی خوش هست و هم پمپی است که به میزانی که دوست دارم میتونم از پمپش فشار داده و بیرون بکشم و زیاد تر بیرون نمیاد و تازه بسته بندیش هم شیکه. اما اون روز گفت گرونه و نخریدم در صورتی که واقعا نسبت به یک کرم ساده قیمتش چندان تفاوتی نداشت. امروز مشتاقانه و اگاهانه به سمتش رفتم و انتخاب کردم که خرید نموده و تستش کنم.شکر از این امکان عالی که با دیدنش ذوق کردم و امروز تهیه اش کردم.

  ۳- توضیح مورد ۳ ، رستوران مشایخی :
  چه حوب بود که وقتی داشتم دقت میکردم که چه تغییراتی در کردان اتفاق افتاده و نعمت های جدید این روستا چیه با کلی فروشگاه و رستوران و امکان های عالی که در شهر داریم روبرو شدم و جالب این بود که رستورانی رو دیدم که بسیار از طرح دکوراسیونش جالب بود؛ که البته هفته پیش این ساختمان رو دیده بودم اما توجهم به طبقه سومش جلب شده بود که کلنبک دندان پزشکی بود و رستورانش رو ندیده بودم ولی امروز رستوران مشایخی رو در اون ساختمان دیدم و خیلی برام جالب بود که چطور من متوجه این نعمت تازه تاسیس نشدم. خلاصه اینطوری شد که به لطف خدا و رزاقیتش و پیشنهاد من، با همسر عزیز و مادر عزیزم از این فضای با حال در ۳ قسمت مجزا شامل، روف گاردن، سالن سنتی و سالن وی آی پی تونستیم استفاده برده و از عطر و طعم خورشت های خوشمزه و غذای اصیل ایرانیش بهره مند بشیم.

  شکر از هوشیاری بیشترم به نعمت های پیرامون و قدر دان مربی عزیز و مدبر مون برای تهیه این فیلم ارزشمند و نکات کلیدی که در ان مطرح کردند هستم

  سپاسگزارم که امروز بر نعمت هایی که جدید بودند مقاومتم رو شکوندم و شکر که ازشون فرار نکردم و حتی در مورد رستوران با توجه به آخر وقت بودن، با اصرار بالاخره و در نهایت ازش استفاده بردم و منجر به شادی خودم و اهل خانواده شدم.

  متشکرم از این تمرین ارزشمند و هوشیاری بیشترم به نعمت هتی فراوان پیرامون

  لیلا سادات ریاضینیکدخت شریف‌فر
  پاسخ به نظر بالا
 55. معصومه آوریده 1 مرداد 1397 در 12:55 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1778 نظر
  معصومه آوریده
  مدیر سایت
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام
  خدا رو شکر می کنم که ۳ بار این فیلم رو دیدم و هر بار برام مفیدتر از قبل بود.

  مرسی به خاطر نکات بسیار مهمی که بیان نموده اید. فیلم به ظاهر خیلی ساده است. با زبانی ساده بیان شده است به طوری که وقتی برای اولین بار دیدم، برام ساده بود. اما برای بار دوم و سوم دیدم که نکات خیلی مهم و قابل توجهی دارد. نکاتی که باید بارها و بارها یاد آوری کنم.

  با تشکر ….

  مدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
 56. خاطره سادات علیشاهی 31 تیر 1397 در 0:05 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1607 نظر
  خاطره سادات علیشاهی
  مدیر سایت

  سلااااااااااام استاد عزیز
  خدا رو شکر می کنم که این توفیق را داشتم که برای بار دوم این فیلم خیلی خیلی زیبا و خیلی خیلی جذاب رو مشاهده کنم و نت برداری نمایم .
  ممنونم از کلام خیلی نافذتون که باعث میشه بسیاری از چیزهای سخت در ذهن ما آسون بشه
  خدا رو شکر می کنم به خاطر اینکه از جمله افرادی بودم که به واسطه این فیلم خیلی خوب هوشیار تر شدم
  ما مشتاقیم ذهن شاکرانه و نعمت بین داشته باشیم برای کسب ثروت و موفقیت بیشتر و جذب افراد شاکر و قدردان برای تحق اهداف مختلف در زندگی مون
  انشاالله که خداوند ذهن نعمت بین مان را قویتر نمایند
  البته تصدیق کننده نعمتهایی هستم که تاکنون به واسطه تکنیک ها و توجهات بیشتر توانسته ام اونها رو جذب نمایم .انشاالله که خداوند بهشون برکت بدهد.

  مدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
 57. لیلی معارفی 29 تیر 1397 در 11:46 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1481 نظر
  لیلی معارفی
  خاطره سادات علیشاهیمدیر سایت
  موضوع نظر :

  سلام و درود استاد عزیز و گرانقدر
  از دیدن این فیلم هم بسیار به شعف آمدم هم بسیار گریه کردم. هم انذار بود و هم بشارت. انذار از ناسپاسی های گذشته و حال؛ و بشارت به خاطر سپاسگزاری هایی که بوده است و هست و ان شاء الله خواهد بود و به لطف زحمت و رحمت تهیه این فیلم و آگاهی هایی که از این راه به ما منتقل کردید بیشتر هم خواهد بود.
  احساس کردم باید خیلی خیلی دید و ذهنم را بسط دهم و از خداوند بخواهم که در آن نور و روشنی جاری کند تا نعمت ها و فرصت هایی را رصد کند و ببیند که منجر به خیر آشکارتر و زودهنگام تر برای خودم و جامعه ام باشد.
  بسیار متشکرم از ذهن نوربین و نعمت بین و شکرگزار شما که قطعا اگر این گونه نبود این مفاهیم هم به ما انقدر صاف و شفاف منتقل نمی شد.
  متشکرم که با این فیلم و زاویه دید و فضایی که در ماشین برای تهیه آن در نظر گرفتید ما را هم با خود همسفر کردید. سراسر فیلم احساس می کردم از همراهان شما در سفرتان هستم و خیلی نزدیک و صمیمانه دارید این صحبت ها را می کنید.
  همچنین از همسفر خوب و ساکت و صامت شما -پنی خانم- متشکرم که سراسر راه روی صندلی پشت توی سبدش بود تا شما این صحبت ها را بفرمایید. خیلی ممنون که سبدش را با بندی محکم کرده بودید که نیفتد و سلامتی و آرامشش حفظ شود.
  فکر می کنم ایده خوبی باشد برای کسانی که حیوانی خانگی دارند و می خواهند او را با ماشین جا به جا کنند.
  ازتون متشکرم و دوستتان دارم.

  خاطره سادات علیشاهیمدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 30 تیر 1397 در 3:14 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت

   سلام خانم معارفی گرامی
   از توجه شما به این فیلم و باخورد خوب و پراحساستون متشکرم
   امیدوارم با تکرار مشاهده آن و مرور نکات مهم آن بتوانید در عمل توجه قدرشناسانه و شاکرانه‌تری به نعمتها و فرصتها داشته باشید.

  • خاطره سادات علیشاهی 31 تیر 1397 در 0:10 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 1607 نظر
   خاطره سادات علیشاهی

   سلام خانم معارفی عزیزم
   ممنونم از مشارکتت
   واقعا که گل گفتی منم یک جورایی در عین خوشحالی احساس کردم که افسرده شدم وقتی به یاد بی توجهی هایم افتادم که البته قطعا از روی بی توجهی و کم توجهی بوده
   انشاالله که راههای جبرانش برامون میسر بشه .
   دوستت دارم .

 58. رسول قدیریان 28 تیر 1397 در 6:52 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 457 نظر
  رسول قدیریان
  مدیر سایتلیلا سادات ریاضیهومن سادات کیائی
  موضوع نظر :

  سلام.. متشکرم از استاد عزیز برای این آموزه بسیار زیبا .
  مطمئن هستم که این نوع نگاه تیز بینانه و موشکافانه شما در اثر نکاه شاکرانه شما است و خداوند این نگاه و طرز فکر زیبا را به شما بابت نگاه شاکرانه تان هدیه داده است .
  انشاالله که از برکتهای بسیار زیادی که در اثر آگاهی افراد جامعه بوجود می آید ، شما هم به اندازه بسیار زیاد بهره مند شوید چرا که بذر نیکی را شما در ذهن ها می کارید .
  تشکر می کنم از این فیلم آ»وزشی بسیار زیبا .

  مدیر سایتلیلا سادات ریاضیهومن سادات کیائی
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 30 تیر 1397 در 3:13 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت

   متشکرم آقای قدیریان از توجه و بازخورد خوب شما

 59. پروین باباچاهی 24 تیر 1397 در 5:39 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1237 نظر
  پروین باباچاهی
  دریا غفاریمدیر سایت
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام

  استاد عزیزم مررررررسی و متششششششکرم از مطالب ارزشششششمندی که در فیلم توضیح دادید مثل همیشه فوق العاده و موشکافانه و مدبرانه بود مخصوصا مثالهای بسیار عالی و ساده ای که ما در زندگی روزمره زیاد با آنها مواجه می شویم و بدون توجه از خیلی از آنها می گذریم . متشکرم از مثالهای متنوع و گوناگونی که در خیلی از ابعاد زندگی آوردید خیلی عالی بودند . مرسی که شکرگزاری را جور دیگری هم می توانیم تجربه کنیم دیدن نعمتهایی که می توانیم خلقشان کنیم می توانیم کشفشان کنیم . خیلی عالی گفتید واقعا چیزهای بینظیری گفتید که به ذهن هیچکس نمیرسد . در واقع شما هم از آن نعمتهای خارق العاده ای هستید که باید به آن و سخنانتان و به کلامتان و اکتشافاتتان توجه بیشتری داشته باشیم و به جهان معرفی کنیم . درود خداوند بر شما

  دریا غفاریمدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 25 تیر 1397 در 8:41 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت

   سلام و درود بر خانم باباچاهی عزیز
   متشکرم از توجه و بازخوردهای خوبتون و نظر پر مهر و محبت شما
   امیدوارم در خور تعریف شما بتوانم باشم

 60. زهرا سادات نیشابوری 24 تیر 1397 در 3:29 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 51 نظر
  زهرا سادات نیشابوری
  دریا غفاریمدیر سایت
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام. عالی بود استاد عالی!!!خدا رو شکر میکنم که فرصت کردم تا این ویدیوی ارزشمند رو ببینم. پراز گشایش بود برام
  نسبت به گدشته بسیاری از عدم موفقیت هام رو بررسی کرده بودم و دلایل مختلفی براشون داشتم ولی الان که میبینم عدم شکرگزاری و اهمیت دادن به نعمت و فرصتم باعث عدم موفقیتم شده. شنیدن صحبتهاتون مثل جرقه چندتا از ناشکری های حال حاضرم رو برام آشکار کرد خدایا توبه میکنم.به عنوان مثال سفر آخری که به کرمانشاه داشتم طبیعت و جاده عالی غذاهای عالی و کلی خاطره خوب برامون شکل گرفت و در طول سفر از اونها لذت بردیم ولی وقتی برگشتیم فقط نسبت به گرمای هوا معترض بودیم که دقیقا کفران نعمت من بود انشاله که خدا توبه ام را پدیرا باشه.
  مصداق استقبال و شکرگزاری مردم و استفاده از نعمتها رو در همدان به وصوح میشه حس کرد نسبت به ۱۰ سال گذشته. چون من اونجا تحصیل کردم نسبت به اون زمان امکانات تفریحی و تعییراتی که در شهر به وجود اومده واقعا حیرت انگیزه . از مردم خوب اونجا به خاطر این همه تعییر سازنده ممنونم و جذب گردشگر در سالهای اخیر به این شهر تصدیقی بر صحبت های شماست.
  در مورد تکنولوژی هم دقیقا این ناشکری رو من دارم که بسیاری از کاربردهای وسایلم رو بلد نیستم و چقدر لدتبخش هست وقتی امکانی از اونهارو یاد میگیریم. دو سه روز پیش یک سری از امکان ادیت عکس رو که در گوشیم داشتم رو از حمیدرصا جان یاد کرفتم که واقعا حس خوبی پیدا کردم و برای کاری که لارم داشتم برام کلی کاربرد داشت.خیلی خدا رو شکر میکنم که صحبتهاتون رو گوش کردم برام خیلی خیلی پر گشایش بود.انشاله که سلامت باسید و خداوند حامیتان باشد.

  دریا غفاریمدیر سایت
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 25 تیر 1397 در 8:39 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت

   سلام خانم نیشابوری عزیز
   بسیار خوشحال شدیم از دیدن نام و مشارکت شما
   چقدر عالی که فیلم رو مشاهده نمودید و روی اون تفکر کردید و با شرایط زندگی خودتون اونو تطبیق دادید
   این گونه بررسی کردنها بسیار کاربردی و نتیجه‌بخش است
   از توجه و بازخوردهای خوبتون متشکریم

 61. منیر نامور 24 تیر 1397 در 9:19 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1652 نظر
  منیر نامور
  زهرا سادات نیشابوریدریا غفاری
  موضوع نظر : نظر عمومی

  بنام خدا

  سلام متشکرم از فیلم بسیار آموزنده و کاربردی بسیار عالی بود استاد ممنون از مثالهای بسیار ساده ولی بسیار تکان دهنده خیلی خیلی خوشحال شدم که امروز فرصتی شد تا این فیلم عالی رو ببینم واقعا تشکر میکنم که ما رو آگاه میکنید که به نعمتهای الهی بیشتر توجه کنیم

  قدر دانم که ابعاد مختلف با مثالهای مختلف در حال راننده گی برای ما صحبت کردید واقعا برای من یک درس بزرگ بود که از این موقعیت هم میشه به بهترین شیوه استفاده کرد به نعمتهای پیرامون توجه کرد رصد کرد شکار کرد دست بعمل زد سپاسگزار خداوند بخشنده هستم که با تمام بی توجهی ما پر از مهربانی و ایثار هستند

  استاد جان از عشق و ایثارتون تشکر میکنم که بارها برای آگاهی ما نسبت به داده های الهی وقت و انرژی گذاشته اید و میگزارید قدر دانم سپاسگزارم خیلی لذت بردم از این آموزش بسیار آموزنده انشاالله که عامل باشیم درود بر استاد عزیزم

  زهرا سادات نیشابوریدریا غفاری
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 25 تیر 1397 در 8:36 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت

   سلام و درود بر مادر تعالی‌جوی عزیزم
   خدا رو شکر که می‌توانم این گونه علم و عشقم را در خدمت شما و سایر تعالی‌جویان عزیز قرار بدهم
   از توجه و بازخوردهای خوب‌تون ممنونم.
   امیدوارم براتون موثر باشه

 62. دریا غفاری 23 تیر 1397 در 10:28 ب.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1609 نظر
  دریا غفاری
  مدیر سایتزهرا سادات نیشابوریمنیر نامور
  موضوع نظر :

  سلام
  قدردانم که فرصتی ایجاد شد تا از نعمت دیدن این فیلم پر محتوا بهره مند شوم
  سپاسگزارم استاد که با مثالهای کاربردی و ساده و قابل درک موضوع مهمی را برایمان بیان نمودید و چقدر شیرین در ذهن کلام زیر شما می نشیند

  قدردانم که با خلاقیت در محیط ماشین و در حین رانندگی ذهنمان را همراه کردید با نعمت های فراوانی که شاید هر روز به سادگی از کنارشان عبور میکنیم و بودنشان برایمان عادی و حق مسلم خود میدانیم آشنا و آشتی دادید
  قدردانم از خداوند مهربونی که عوامل و امکانات و شرایط را فراهم نموده تا ما به زیستن را بیاموزیم و درک متفاوت تری نسب به جهان پیرامون داشته باشیم
  درود بر استاد آگاه و عامل و خلاق ♥️♥️♥️♥️

  مدیر سایتزهرا سادات نیشابوریمنیر نامور
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 25 تیر 1397 در 8:34 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت
   دریا غفاری

   متشکرم از توجه شما به این فیلم و بازخوردهای خوب و روحیه‌بخشتون

   دریا غفاری
 63. فرشاد دوانی 23 تیر 1397 در 8:30 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1964 نظر
  فرشاد دوانی
  مدیر سایتزهرا سادات نیشابوریدریا غفاریمنیر نامور
  موضوع نظر :

  سلام.
  چقدر ثروتمندم که این فیلم برام آشکار شده که بتونم از نعمت و رحمت پیرامونم بیشتر استفاده ببرم. خدا رو شکر میکنم که این امکان مهیاست تا بهتر این تکنیک رو بشناسم ، بکار بگیرم و ازش استفاده ببرم.

  در حین فیلم و توضیحات تون یکی از نعمت های بزرگ زندگیم که خداوند به واسطه شکر گزاری هام در مقطعی از زمان ، و تمرکزم به اون موضوع ، آشکار نمودند رو به یاد آوردم و تصدیق میکنم که این عمل نتیجه بزرگی رو آشکار میکنه .

  قدر دانم که با مثال های ساده ، توضیحات جذاب در ابعاد مختلف برای هر موضوع وقت اختصاص دادید و با توضیحات تون در حین رانندگی ، شرح موضوعی ارزشمند و مهم رو برامون داشتید. این اقدام تون نشان از تمرکز و توجه و تعقلی است که به تکنیک ارزشمند و بزرگ شکر گزاری داشتید که بدون متن، روان و ساده ، و البته قابل درک، توضیحات خوبی رو در ۴۶ دقیقه بیان نموده و آموزشی کاربردی رو مهیا کردید.

  از اینکه در طی سالهای آموزشم توسط شما مربی عزیز، بارها توجه و تمرکز تون رو به موضوع شکر گزاری شاهد بودم، و از اینکه از شما نحوه درست انجام دادن این تکنیک رو آموخته و در حال توسعه آن هستم خوشحالم و شکر گزار رحمت خداوند که با این آموزش و این عملکرد بهتر ، منجر باز شدن دریچه های بیشتر ثروت در زندگیم شده اید.

  این نوع نگاه رو به یاری خدا در خودم بیشتر پرورش میدهم و ان شا الله به سمت شاکر شدن حرکتم رو تداوم و توسعه می بخشم .

  سپاسگزارم که با نکات ریز و درشت ،از هر بُعدی صحبت نموده و مثال زدید تا بیشتر و شفاف تر بتونم به درک مناسبی از دیدن نعمت های پیرامون و توجه بهشون برسم.

  خدای مهربون شکر میکنم برای رحمتی که برقرار و جاری داری و سپاسگزارم از عنایتت که فرصتی رو برای این موضوع مهیا نمودی که بتونم برای دیدنش و درک بهتر اون وقت اختصاص بدم.

  از امکاناتی که در اختیارم قرار گرفته تا بتونم بهتر بیاموزم ، درک کنم، عمل کنم و به خودم و زندگیم و جهان پیرامونم رشد ببخشم متشکرم.

  مدیر سایتزهرا سادات نیشابوریدریا غفاریمنیر نامور
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 25 تیر 1397 در 8:33 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت
   فرشاد دوانی

   سلام
   متشکریم از بازخورد‌های خوب و روحیه‌بخش شما
   خدا رو شکر که این فیلم و مثالها و آموزشهایش برایتان جالب و موثر است
   امیدوارم با توجه به موقع به نعمت‌های پیرامون و فرصت های ارزشمند بتوانید به نتایج بهتر و بزرگ‌تری از گذشته برسید

   فرشاد دوانی
 64. هدیه سادات کیائی 23 تیر 1397 در 0:17 ق.ظ
  تعداد نظرات کاربر : 1530 نظر
  هدیه سادات کیائی
  مدیر سایتزهرا سادات نیشابوریمنیر نامورفرشاد دوانیهومن سادات کیائی
  موضوع نظر : نظر عمومی

  سلام ، متشکرم از فیلم آموزشی قدرت توجه به نعمت ها که مجدد با مثال هایی ساده و عالی توجه و شکرگزاری از نعمت های بی شمار خداوند مهربان و استفاده درست و مناسب از آنها را به ما یاد آوری نمودید . و از تمام مثالها جالبتر که این فیلم در هنگام رانندگی ضبط شده و نشان از توجه شما به این نعمت بزرگ است که از زمان خود در هنگام رانندگی می توان برای انجام برخی از امور استفاده مناسب نمود و سپاسگزارم که ما را با این تکنیک بزرگ و قدرتمند آشنا نمودید که بسیار تاثیرگزار می باشد و من بارها شاهد معجزه آن را در زندگیم بوده ام .

  مدیر سایتزهرا سادات نیشابوریمنیر نامورفرشاد دوانیهومن سادات کیائی
  پاسخ به نظر بالا
  • مدیر سایت 25 تیر 1397 در 8:30 ق.ظ
   تعداد نظرات کاربر : 932 نظر
   مدیر سایت

   سلام و درود
   متشکرم از توجه سریع شما به این فیلم بسیار ارزشمند و مهم
   امیدوارم در ابعاد مختلف زندگی بتونید توجه به موقع و خوب به نعمت‌ها و فرصتها داشته باشید

عنوان