سلام بر تعالی‌جویان عزیز

در کتاب قرآن کریم که نظام‌نامه متعالی و سالم زیستن است،  بیتوجهی به نعمت‌ها و رحمت‌های الهی از مصادیق کفر  بر شمرده شده است. و در نقطه مقابل آن توجه به نعمت‎ها و استفاده  و قدردانی از آنها از  مصادیق شکرگزاری نام برده شده است.

بارها در موضوعات آموزشی مجموعه مهندسی تحول بیان نموده‌ایم که کفر نسبت به نعمت‌ها باعث کاهش و از بین رفتن فرصتها و نعمتها می‌شود و در نقطه مقابل توجه و شکرگزاری نعمت‌ها، باعث تداوم، ازدیاد و توسعه آنها برای ما می‌شود.

 

در این فیلم آموزشی، به طور ساده و  ملموسی  در مورد مفهوم شکر و کفر  و اثرات و  کاربردهای آنها در زندگی روزمره و کسب‌و‌کار و تجارت برای شما صحبت نموده‌ام و مثالها و توضیحات خیلی خوب و جذابی را برایتان ارائه نموده‌ام. حتما این فیلم آموزشی را مشاهده بنمایید.

لازم به ذکر است که این برنامه شامل یک فیلم ۴۶دقیقه‌ای هست که به صورت رایگان  برای همه افرادی که عضو سایت مهندسی تحول شده باشند در دسترس قرار دارد. برای دیدن فیلم موجود در این مطلب می‌توانید به پایین متن مراجعه کرده، در صورتی که عضو سایت هستید، لاگین نموده تا  فیلم مربوطه برایتان نمایش داده بشود. در صورتی هم که عضو سایت نیستید به راحتی می‌توانید اقدام به ثبت نام نموده  و بعد از چند مرحله کوتاه عضو شده و با نام کاربریتان لاگین نموده و فیلم را مشاهده بنمایید

 

بسیاری از مواقع ما به دلایل مختلفی مثل درگیری در امور روزمره، تمرکز بر حل مسائل و چالش‌های زندگی،  تمرکز بر هدف و مقصدی خاص و گاهی هم تنها به دلیل بی‌توجهی‌های ناآگاهانه و یا عامدانه  نسبت به نعمت‌های ارزشمند پیرامون‌مان غافل می‌شویم. و همانطور که در دوره‌های مهندسی تحول بیان کرده‌ایم ناآگاهی برابر است با جبر و محدودیت!

وقتی ما نسبت به نعمت‎های ارزشمند پیرامون‌مان آگاه و هوشیار نمی‎شویم، به احتمال زیاد از آنها استفاده هم نمی‌کنیم. مثلا وقتی به نعمتی مثل اینترنت و تکنولوژی بی‌توجهی می‌کنیم و خیلی دیر با آن هماهنگ می‌شویم قطعا افراد هوشیارتر و شاکرتر از ما از این نعمت و فرصتهای ثروت‌آفرینی موجود در آن به نفع خودشان استفاده می‌کنند. و برای زندگی و کسب و کارشان با استفاده زیاد و به موقع از این نعمت کلی آسانی و سرعت و جذابیت ایجاد می‌نمایند.

 

یا مثلا تصور کنید دوست و یا شریک تجاری  خوبی در اطرافمان هست که فردی شاد و مهربان و قدرتمند  است و ما  به هر دلیلی از وجودش غافل هستیم، لذا همین ناآگاهی و بی‌توجهی باعث می‌شود از انرزی مثبت و شادی  و قدرت نفوذ و تاثیرگذاری که می‌توانیم از او دریافت کنیم محروم بمانیم.

برای یک مثال دیگر یک مرکز تفریحی را در نظر بگیرید که در شهر و یا کشورمان وجود داره اما ما به دلیل بی‎توجهی و مقاومت، ترس، خجالت و …  با آن کاری نداریم همین باعث می‌شود هرگز سراغ آن نرویم و ازش استفاده نکنیم . همین عدم استفاده از نعمت‌های ارزشمند پیرامون‌مان نوعی کفر و عدم شکرگزاری است که باعث کم رونق شدن این مراکز تفریحی یا ناامید شدن آن دوست و فرد شاد و محروم شدن ما از  چنین نعمت‌های ارزشمندی خواهد شد.

 

در این فیلم توضیح خواهم داد که بسیاری از کارآفرینان و ثروت‌آفرینان در حقیقت به نوعی انسان‌های شاکری هستند که در اثر توجه شاکرانه و به موقع به نعمتهای ارزشمند پیرامون‌شان می‌توانند از این نعمت‌ها و فرصتها برای ثروت‌آفرینی و خلاقیتهای سودآور به نقع خودشان بهره ببرند.

یکی از دلایل عدم پیشرفت  اقتصادی کشورهای جهان سوم، بی‌توجهی زیاد آنها به نعمت‌های پیرامونشان است. در کشورهای توسعه یافته یکی از دلایل رونق اقتصادی استفاده به موقع و زیاد آنها از نعمتهای پیرامونشان است. در صورتی که در کشور خودمان شاهد کم‌توجهی و گاها بی‌توجهی زیادی به نعمت‌های پیرامون هستیم. یادمان باشه که برآیند رفتارهای مردم یک جامعه قطعا توسط خداوند که شعوربرتر شنوا و بینای عالم هست اسکن شده و در وضعیت مردم آن جامعه بازتاب پیدا خواهد کرد.

وقتی مردم یک جامعه به نعمتهای پیرامون‌شان توجه می‌کنند و برای استفاده از آنها وقت، انرژی، شوق و هزینه اختصاص می‌دهند قطعا بازتاب چنین عملکردی توسعه و افزایش نعمتها از سمت خداوند خواهد شد. توجه به نعمتها پیام فراوانی را برای شعوربرتر ارسال خواهد کرد.  در عین حال توجه به نعمتها و استفاده به اندازه از آنها باعث تقویت عزت نفس شده و احساس و تصویر لیاقت را درون انسان افزایش می‌دهد و همین تغییر افکار و احساسات نتایج آشکارسازی تعالی‌بخشی در زندگی انسان در بر خواهد داشت.

 

در این فیلم از سری برنامه‌های آموزش‌های همگانی در مورد اهمیت و قدرت توجه به نعمت‌ها و آثار و فواید آن در زندگی و کسب و کار برای شما دوستان صحبت نموده‌ام. فیلم بسیار ارزشمند و قدرتمندی هست و برای تمامی کسانی که به دنبال ثروت‌آفرینی، کارآفرینی و استفاده حداکثری از فرصتهای مادی و معنوی  در زندگی‌شان هستند بسیار موثر خواهد بود.

این مطلب شامل یک فیلم آموزشی می‌باشد که برای نمایش آن لازم است که  با حساب کاربریتان وارد سایت بشوید.

جهت  ورود و یا عضویت در سایت روی لینک مقابل کلیک نمایید